Як заклеїти черевик.

Найчастіше при активній і постійній експлуатації взуття вона дуже швидко приходить в непривабливий вигляд: починають розходитися шви, деформується або відходить підошва. В цьому випадку знадобиться трохи часу, щоб привести черевики в належний вигляд. Маючи все необхідне під рукою, ви зможете швидко заклеїти взуття самостійно. Завдяки цьому, вона прослужить вам ще не один сезон.
Вам знадобиться
  • - Наждачний папір,
  • - клей «Момент»,
  • - ацетон або бензин,
  • - ганчірочка.
Інструкція
1
Перш ніж приступить до ремонту черевик , потрібно їх як слід до цього підготувати. Для цього ретельно помийте взуття за допомогою щітки і мила, обполосніть чистою водою і залиште сушитися в природних умовах при кімнатній температурі не менше однієї доби. Якщо взуття просохне недостатньо, тоді буде дуже складно склеїти матеріали один до одного, так як волога продовжуватиме випаровуватися. В цьому випадку є можливість, що черевики порвуться на наступний же день.
2
Візьміть невеликий відрізок матеріалу або звичайний ватний диск і змочіть в ацетоні. Як випливає, обробіть обидві склеюються поверхні, таким чином, ви не тільки видаліть залишки бруду, а й знежирити поверхню взуття. Якщо щілина в черевику досить велика, в цьому випадку рекомендовано зачистити поверхню матеріалу за допомогою наждачного паперу з дрібним зерном. Завдяки цьому, вони склеяться набагато краще і міцніше. Для знежирення можна використовувати звичайний бензин.
3
Нанесіть достатньо хороший шар підходящого клею для взуття на місце склеювання, залиште підсохнути на 10 хвилин. Після цього акуратно з'єднайте черевик з підошвою і сильно притисніть, потримайте деякий час, щоб поверхні змогли зафіксуватися і видаліть надлишки клею. Після цього залишилося покласти черевик під прес на добу, це може бути ніжка крісла або інший предмет. Для склеювання взуття найкраще підходить клей «Момент», який продається у великих тюбиках і має жовтий колір. Не варто використовувати супер-клей, він не дасть бажаного результату.
4
Якщо черевик знову розклеївся, тоді є спосіб трохи краще, який дійсно допоможе зберегти форму взуття - прошити її. В цьому випадку бажано звернутися до фахівця - шевця. Якщо ж ви вирішили зашити їх самостійно, в цьому випадку вам знадобляться досить міцні капронові нитки і товста шевська голка, а також багато сил і терпіння.
Корисна порада
Перед виходом на вулицю, особливо в мокру і сльотаву погоду, обов'язково обробляйте взуття спеціальними просоченнями і воском, який можна купити практично в будь-якому взуттєвому магазині або на ринку. Це допоможе зберегти вашу взуття в хорошому стані, а ноги в сухості.
Гумові чоботи зазвичай використовуються нами лише кілька разів на рік, наприклад, для походу на риболовлю чи в ліс за грибами. А ось текти дають частенько, оскільки ми розгулює в них не по канадській зелені, а по лісах та нетрями. От і виникає дилема - і грошей на покупку чобітків шкода, і в спеціалізовану майстерню йти не хочеться, так як там ремонт чобіт може обійтися якщо не дорожче, то нарівні з вартістю нового виробу. В цьому випадку раціональніше заклеїти чоботи самому.
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне для роботи: напилок, шкурку № 60, трохи бензину або ацетону в пластиковій ємності, спеціальний клей для гуми, старі обрізки гуми або непотрібну гумове взуття, наприклад, калошу. Взуття вимийте від пилу, бруду і просушіть.
2
Виріжте акуратно латку зі старої гуми за розмірами проколу або розрізу на що вимагають ремонту чоботях. Склеювані сторони, як на чоботі, так і на підготовленої виправлення цієї, зачистите крупним напилком, а потім шкіркою або наждачним папером.
3
Обробіть зачищені місця склеюваних частин ацетоном або бензином, щоб знежирити їх.
4
Намажьте за допомогою пензлика або шматочка поролону обидві знежирені поверхні тонким шаром клею, підходящого для роботи з гумовими виробами. Залиште деталі для часткового висихання клею на 15-20 хвилин. Через позначений час нанесіть таким же чином другий шар клею.
5
Притисніть латку до ушкодженого місця, підтримуючи її зсередини пальцями однієї руки, а зовні - пальцями іншої. Постарайтеся зробити це з максимальним зусиллям, щоб забезпечити оптимально міцне зіткнення склеюваних деталей. Не використовуйте склеєну взуття протягом доби після проведених маніпуляцій.
6
Для того щоб маскувати вирізану латочку, можете згладити її поверхню, истончен її краї за допомогою наждачного паперу. При бажанні зафарбуйте латку спеціальною фарбою.