Як зробити електропроводку. Як самостійно помінять електро проводку.

Самостійно прокладати електропроводку доведеться всередині приміщення, оскільки проводку зовні, як правило, встановлюють постачальники електрики. Ще до початку робіт сплануйте схему електропроводки, визначивши заздалегідь, де будуть розташовані потужні прилади, такі як електрична плита, наприклад, або пральна машина, так як до них потрібно буде провести окрему кабельну трасу.
Вам знадобиться
  • кабель, штроборез
Інструкція
1
Намітьте розташування розеток по одній на кожні 6 кв.м. Розташування вимикачів плануйте поруч із вхідними дверима приміщення.
2
Визначтеся з типом проводки - зовнішню зробити електропроводку або приховану. У житловому приміщенні зазвичай використовують приховану електропроводку. Оцініть стан існуючих каналів прокладки кабелю. Якщо це можливо, прокладайте нову проводку в ті ж канали, де була стара, протягуючи новий кабель, причеплені його до старого. Якщо старі канали непрохідні, доведеться робити нові за допомогою штроборіза. Врахуйте, проводка прокладається строго у вертикальному або горизонтальному напрямку. Запам'ятайте, а краще схематично зобразите розташування всіх каналів проводки кабелю.
3
Марка проводу або кабелю вибирається залежно від типу приміщення, а його перетин - від споживаного струму. В квартирі або житловому будинку використовуйте дроти з перетином жил не менше 1 мм, до 16 мм. Найкраще підійдуть дроти з мідними жилами, так як вони міцніші алюмінієвих, а опір у них менше при такому ж перерізі.
4
Від електричного щита по каналам проводки прокладете до з'єднувальних коробок кабель більшого перерізу. Від з'єднувальних коробок простягніть відразу більшу кількість проводів (з «запасом»), щоб пізніше можна було підключати додаткові прилади, не створюючи розгалуження проводки.
5
Встановлення та під'єднання розетки і вимикачі. Розетки поставте «евротіпа», використання розеток старого типу з перехідником пожароопасно. Для захисту від короткого замикання і перевантажень обов'язково підключіть автоматичні вимикачі (автомати) .Якщо ви вирішили зробити електропроводку самостійно, пам'ятайте, головне - це безпека ваша і вашого будинку.
Електрика - та сила, яка при невмілому з нею зверненні може не тільки доставити масу клопоту, але і завдати шкоди людському здоров'ю. Тому, взявшись монтувати електропроводку своїми руками, потрібно обов'язково мати якомога більш повне уявлення про кожен етап цієї непростої роботи.
Вам знадобиться
  • Схема електропроводки для конкретного приміщення
  • Відзначені на робочих поверхнях місця розташування розеток, вимикачів, сполучних коробок
  • Кабель декількох марок (для основної лінії та ліній, що підводяться до потужним електроприладів)
  • Комплект фурнітури
  • Електроінструмент для штробления стін і стелі
Інструкція
1
Намалюйте схему електропроводки, тримаючи в розумі місця розташування обладнання, яке споживає велику кількість енергії. До кожного такого електроприладу (пральна машина, водонагрівач, електрична плита) краще протягнути окремий кабель. За правилами техніки безпеки на одну лінію не можна давати навантаження більше 4-5 кВт.
2
Зробіть заздалегідь розмітку приміщення, в якому збираєтеся робити монтаж електропроводки. Позначте місця, в яких по вашому задуму розташовуватимуться розетки, вимикачі, відгалужувальні коробки. Пам'ятайте, що кабель повинен проходити строго горизонтально, а при спуску - строго вертикально, не стикаючись з металевими трубами.
3
Підберіть матеріали, необхідні для того, щоб провести електропроводку в будинку. Кабель вибирають виходячи з того, яка максимальне навантаження буде даватися на дану лінію, а також враховуючи особливості приміщення. Чим вище буде передбачувана сила струму, тим товщі повинні бути жили проводів, а для особливо сухих або сирих приміщень використовують кабель з ущільненої ізоляцією.
4
Приступайте безпосередньо до монтажу електричного кола. Для електропроводки закритого типу (рекомендованого для всіх житлових приміщень) знадобиться виштробіть в стінах і стелі жолоб для кабелю. Досвідчені електрики настійно рекомендують для кожного відгалуження використовувати з'єднувальні коробки.
Зверніть увагу
Застосовуючи закритий тип монтажу електропроводки, обов'язково залишайте можливість «підібратися» до кабелю, якщо виникне необхідність ремонту або заміни будь-якого ділянки електричного кола.
Корисна порада
Складаючи схему електропроводки, врахуйте, що за правилами техніки безпеки одна розетка повинна припадати на кожні 6 квадратних метрів площаді.Іспользовать для монтажу електропроводки в будинку краще кабель з мідними жилами - термін його служби декілька довше, ніж проводів з жилами алюмінієвими .