Як зробити саморобний мопед. Як зробити причіп на авто.

Різноманітність мопедів , представлених сьогодні на ринку вражає. Яких конструкцій тільки не знайдеш. Але завжди знайдуться ті, хто не шукає легких шляхів і прагне зробити мопед самостійно. Найчастіше основними мотивами таких вчинків можуть бути: нестача коштів для придбання мопеда, бажання побудувати неповторну модель або просто прагнення спробувати свої сили.
Інструкція
1
Визначте, які деталі майбутнього мопеда будуть покупними, а які - саморобними. За винятком двигуна в блоці з коробкою передач, системи живлення і запалювання, передньої вилки, коліс, бензобака і світлотехніки все можна зробити самостійно.
2
Спочатку виконайте ескіз майбутньої конструкції на папері або картоні. Потім перенесіть його на аркуш фанери і зробіть плаз - точний креслення в натуральну величину. Це допоможе пов'язати всі елементи мопеда і уточнити його компоновку. Прив'язку елементів конструкції почніть з розміщення коліс.
3
Визначте відстань між ними (базу). До силуету переднього колеса пристикують передню вилку, а до неї - кермо. Між колесами розташуйте силует мотора в найбільш оптимальному місці з точки зору зручності і надійності кріплення до рами. Після цього об'єднайте всі вузли рамою. При цьому уникайте зайвих деталей, дотримуйте простоту форм і максимальну технологічність.
4
Почніть споруду з рами. Її необхідно зварити з труб різного діаметра. Матеріал беріть з непотрібних рам інших мотоциклів і мопедів . Вони мають належну жорсткість, чого не скажеш про водопровідні труби. При відсутності зварювального обладнання або навичок, зверніться в майстерню по допомогу. Задню вилку виконайте небудь з труб, або зі сталевих смуг. Із сталевого листа товщиною не менше 3 мм виріжте пластини кріплення двигуна.
5
Перед виготовленням рами заготуйте всі її складові. Для згинання труб в холодному вигляді набийте їх просіяним сухим піском, заглушите отвори дерев'яними пробками і зігніть за допомогою найпростішого трубогиба. Його можна зробити з автомобільного домкрата і шматка рейки. До рельсу прикріпіть заготовку товстої дротом (товщиною не менше 5 мм), підведіть під заготовку домкрат і зігніть трубу, висуваючи важелем шток домкрата. Постійно контролюйте роботу за допомогою шаблону - відрізка дроту, вигнутою по контуру зображеної на плазі деталі.
6
Задню вилку виконайте зі сталевої смуги, товщиною не менше 5 мм. В пір'ї вилки зробіть пази шириною 10 мм для осі заднього колеса. Повністю готові елементи рами скріпіть м'яким дротом і перевірте правильність виготовлення та складання. Акуратно прихопіть зварюванням в 2-3 точках на кожному стику, перевірте ще раз і зваріть остаточно. Встановіть на раму кронштейни кріплення двигуна, злегка прихопивши зварюванням. Перевірте правильність кріплення двигуна до кронштейнів і приваріть остаточно.
7
При необхідності прикріпіть до заднього колеса зірочку від будь-якого мопеда або передню провідну від велосипеда. Кріплення виконайте трьома болтами М8 з гайками. Встановіть колеса в вилки, закріпіть двигун, систему живлення і запалювання, бензобак, сідло, фару та ліхтарі, котушку запалювання, кікстартер, кермо і органи управління (ручку газу, важіль зчеплення, ручний або ножний перемикач передач).
8
Не забудьте про гальма і підніжки. Гальмо встановіть спрощений, колодкового типу на задньому колесі. Його цілком вистачить для легкого мопеда. Підніжки зробіть з відрізків труб і закріпіть зварюванням. Залийте паливо в бензобак, моторне масло в коробку передач. Запалювання встановіть відповідно до інструкції. Розігнавшись до 15 км/год, перевірте надійність гальм.
Корисна порада
Якщо це ваш перший досвід будівлі саморобного транспортного засобу, використовуйте максимальну кількість покупних деталей і не ускладнюйте надмірно конструкцію майбутнього мопеда. Інакше проект може розтягнутися на довгі місяці або роки