Як відновити систему.

З кожною новою версією стійкість і стабільність Windows, що стала темою безлічі жартів і анекдотів, нехай повільно, але неухильно підвищується. Однак, незважаючи на це, найчастіше виникають ситуації, коли операційна система запускатися не бажає.

Ще недавно в цьому випадку єдиним виходом було перевстановити систему, витративши на це чимало часу і сил. Засоби, що з'явилися в останніх версіях Windows, дозволяють провести відновлення без переустановлення, що дуже зручно і часто дозволяє заощадити багато годин.

Як же відновити систему?

Основними інструментами для цього, передбаченими в версії Windows 2000 і вище, є компоненти System Restore - Відновлення системи, і Recovery Console - Консоль відновлення.

Відновлення системи діє постійно у фоновому режимі, час від часу створюючи так звані точки відновлення. Це повні «знімки» стану реєстру, баз даних системи, профілів користувачів і системних файлів. Відбувається створення знімка перед установкою нових програм або обладнання - операцією, яка може спричинити крах системи. Якщо так і сталося, досить завантажитися з «останньою вдалою конфігурацією» (така опція є в меню завантаження системи, що постає після натискання клавіші F8). Зроблені зміни будуть скасовані, і, найімовірніше, працездатність системи відновиться.

Консоль відновлення - більш потужний і гнучкий спосіб відновити систему. Цей інструмент дає доступ до цілого набору системних команд, що дозволяють здійснити різні діагностичні та відновлювальні операції при порушенні роботи операційної системи.

Запустити Консоль відновлення можна або з дистрибутива операційної системи, або з меню Пуск - Виконати (якщо запустити систему вдається, хоча б в безпечному режимі), або ж завантажившись з системного диска Windows, якщо увійти в графічну оболонку вже не вдається. Інтерфейс командного рядка аскетичний, проте, всі необхідні операції з його допомогою можна провести швидко і ефективно. Повний список команд Консолі відновлення є в документації до операційної системи.