Як зробити тест на ДНК.

ДНК-діагностика - це дослідження спадковості людини, її генетичних особливостей. Аналіз ДНК дозволяє виявити схильність пацієнта до захворювань, що передається в родині з покоління в покоління: цукровий діабет, онкологічні хвороби, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, хвороба Альцгеймера і т.д. Дослідження генетичної інформації також допомагає оцінити сприйнятливість до тих чи інших лікарських засобів. Однак найчастіше тест на ДНК проводиться для визначення ступеня споріднення двох людей, і насамперед для встановлення батьківства. Якщо ви хочете зробити тест на ДНК, вам потрібно відповідним чином підготуватися.
Інструкція
1
Оберіть лабораторію, в якій будете здавати аналіз. Більшість медичних установ має інтернет-сторінки, на яких розміщена інформація про перелік проведених досліджень ДНК, терміни підготовки результатів і розмір оплати за кожен тест. Зверніть увагу на наявність у лабораторії ліцензії на право проведення тест ов ДНК, рівень підготовки персоналу та рекомендації клієнтів.
2
З'ясуйте, який біологічний матеріал краще використовувати для тест а у вашому випадку. Аналіз ДНК проводять за зразками крові, слини, волосся, а також за нестандартними матеріалами: використаним серветкам і носовою хусткою, лезах, одязі і т.д.
3
Для проведення тест а ДНК на визначення спорідненості по крові вам і вашим родичам потрібно буде прийти в лабораторію. Там у вас візьмуть кров з вени одноразовим шприцом в стерильних умовах. Спеціальної попередньої підготовки в цьому випадку не потрібно.
4
Якщо ж ви плануєте здати для тест а альтернативні зразки, заздалегідь уточніть правила їх підготовки. Лабораторії пропонують послуги по забору нестандартних біологічних матеріалів для дослідження. Однак допускається надання зразків, зібраних клієнтом самостійно. Щоб не знизити достовірність результатів тест а, дотримуйтесь рекомендації, дані співробітниками лабораторії.
5
Для самостійного забору слини приготуйте по 2 ватні палички і по 1 конверту на кожну людину, що проходить тест на ДНК. Палички краще використовувати з наконечником з бавовни. Не чіпайте руками кінці ватних паличок, щоб не зіпсувати тест овий матеріал.
6
Протягом години до взяття зразка не їжте і не пийте. За 20 хвилин до тест а прополощіть рот теплою водою. На конвертах напишіть інформацію про кожного учасника тест а: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, дата забору зразка, ступінь споріднення (мати, батько, дитина, сестра, брат і т.д.).
7
Ретельно вимийте руки з милом і зробіть забір біологічного матеріалу. Ватною паличкою легко проведіть по внутрішній стороні щоки 10-15 разів. Інший паличкою візьміть аналіз з другої щоки.
8
Висушіть ватяні палички зі слиною в темному місці при кімнатній температурі. Через кілька годин, коли матеріал повністю висохне, вкладіть палички у відповідні конверти і здайте в лабораторію.
9
Щоб провести ДНК-тест по волоссю, вам потрібно надати в лабораторію зразок волосся кожного учасника тест а. Для цього з потилиці людини пінцетом або пальцями вирвіть 5-6 волосків. Зверніть увагу на те, щоб кожен волосся мав не пошкоджений корінь. Зразки без коренів (цибулин) для дослідження не приймаються.
10
Волосся кожного учасника тест а вкладете в окремий конверт, підписаний так само, як у випадку з пробами слини. Вкладайте їх обережно, не торкаючись пальцями коренів. Зразки потрібно здати в лабораторію протягом декількох днів.
У світі мало людей, які коли-небудь не здавали тести. Протягом усього життя ми стикаємося з різними тестами: в школі, в інституті, при влаштуванні на роботу. Навчитися швидко і правильно відповідати на питання всіляких тестів можна, якщо враховувати деякі особливості.
Інструкція
1
Приходьте на тести завжди трохи раніше і завжди в спокійному стані. Часом наші емоції заважають відповісти навіть на самі елементарні питання тесту. Чи не налаштовуйте себе заздалегідь на те, що тест буде дуже складним.
2
Для початку зосередьтеся. Прочитайте всі питання в тесті і виключіть всі можливі сумніви. Переконайтеся, що розумієте питання вірно, і він коректно складений. Не соромтеся задавати питання. Починайте відповідати на питання тесту спочатку олівцем, оскільки в процесі ви можете поміняти рішення, а нерідко в тестах забороняються виправлення. Відзначаючи олівцем, намагайтеся не робити позначку надто помітною.
3
Дайте відповідь на питання, які знаєте, оскільки ви можете занадто довго думати над питанням, яке не знаєте, і не встигнути в результаті дати всі можливі правильні відповіді. Поверніться до питань, які не знаєте. Подумайте, можливо, вже дані відповіді наштовхнуть вас на вірні думки. Остерігайтеся пасток. У тестах нерідко даються кілька схожих питань, які складені неоднаково. Будьте хитріше і вмійте розпізнавати такі питання.
4
Завершіть написання тесту перевіркою самого себе. З особливою ретельністю перевірте відповіді на питання, в яких ви сумнівалися. Перечитайте ці питання кілька разів, згадайте все, що чули на ці теми і переконайтеся, що дали єдино вірну відповідь. Переконайтеся, що не залишили пропущених питань. Не забудьте видалити всі зроблені олівцем позначки.
Зверніть увагу
Не завжди те, що здається правильним на перший погляд, дійсно правильно.
Корисна порада
Наприклад, вам належить пройти тест з англійської мови. Зробіть якомога більше тестів заздалегідь. Підготуйтеся будинку. І тоді на вирішальному іспиті вам буде не важко добре себе показати.