Як відновити свинцевий акумулятор.

Якщо ваша машина перестала заводитися, причиною тому може бути несправний акумулятор . Не поспішайте викидати його на смітник і купувати новий. Можна спробувати відновити акумулятор своїми руками.
Вам знадобиться
  • 1. Свіжий електроліт номінальної або підвищеної ємності.
  • 2. Дистильована вода.
  • 3. Ареометр.
  • 4. Зарядний пристрій, розрахований на малі струми заряду (0,05-0,4А).
  • 5. Присадка для акумуляторів.
  • 6. Клізма і піпетка.
Інструкція
1
Існує кілька методів відновлення акумулятор ов: 1. Тренувальні цікли.2. Збірка/разборка.3. Використання прісадок.4. Застосування імпульсних токов.5. Заряд АКБ реверсивними токамі.Однако будь-який з перерахованих методів має свої недоліки: від великих трудовитрат і дорожнечу обладнання до значної витрати електроенергії і пошкодження пластин АКБ.Поетому для відновлення акумулятор а краще використовувати комплексний підхід, за рахунок якого значно знизиться ціна і скоротиться час на проведення робіт.
2
Для початку необхідно визначитися з можливими несправностями АКБ і їх характерними ознаками: 1. Перемерзаніе.Распухшіе боки акумулятор а, на самому початку заряду електроліт закипає. В даному випадку АКБ не підлягає восстановленію.2. Замикання пластін.В однієї або декількох секціях АКБ постійно википає електроліт. Сам акумулятор гріється. 3. Руйнування вугільних пластін.Цвет електроліту при зарядці стає черним.4. Засульфатірованность пластін.Недостаточная ємність акумулятор а (може падати майже до нуля).
3
Для усунення несправностей, зазначених у пп. 2,3 другого кроку, необхідно ретельно промити акумулятор дистильованою водою. Продовжуйте робити це до тих пір, поки з секцій АКБ не перестане витікати вугільна крихта і інші відкладення. Після цього переходите до виконання п. 1. Залийте в акумулятор свіжий електроліт номінальної щільності і додайте присадку (читайте інструкцію на упаковці). Тепер АКБ необхідно відстоятися 48 годин. За цей час з нього підуть залишки повітря, а також подіє присадка.
4
Підключіть зарядний пристрій до вихідних клем акумулятор а і встановіть струм заряду, рівний 0,1 А. Продовжуйте зарядку АКБ, поки напруга на клемах не досягне 13,8-14,4 В. Далі необхідно знизити струм заряду в 2 рази. Якщо через дві години значення напруги і щільності електроліту не зміняться, від'єднайте зарядний устройство.В іншому випадку необхідно довести щільність електроліту до номінальної (1,4 г/см3) шляхом додавання дистильованої води або електроліту підвищеної щільності.
5
Тепер розрядите акумулятор (можна через лампочку) до напруги 10,2 В, при це необхідно заміряти час і струм розряду. За отриманими даними розрахуйте ємність АКБ, виходячи з формули: Ср = Ip? Tp.Еслі ємність виявилася нижче номінальної, то цикл «тренування» акумулятор а необхідно повторити кілька разів, поки не досягнете необхідного результата.После цього додайте в АКБ ще трохи присадки і загвинтите все пробки. Ваш акумулятор відновлений і, швидше за все, зможе прослужити вам ще пару сезонів.
Корисна порада
При зарядці акумулятора не забувайте стежити, щоб електроліт не нагрівається або, тим більше, не закипав. Це призведе до руйнування його пластин. При необхідності понізьте струм заряду.