Як струшувати градусник.

Ртутний медичний термометр, на відміну від електронного, відноситься до класу так званих максимальних. Він має звуження в капілярі, завдяки чому після охолодження не відбувається зниження показань. Тому перед кожним виміром його необхідно струшувати.
Інструкція
1
Перевірте, чи дійсно градусник потребує струшуванні. Якщо він і так показує температуру нижче тридцяти п'яти градусів, здійснювати цю процедуру ні до чого. Якщо ртутний стовпчик термометра розділений на декілька, струсіть його незалежно від того, яку температуру він показує.
2
Перед тим як струшувати градусник, переконайтеся, що він при цьому не зачепить будь-які об'єкти, незалежно від їх твердості. Якщо ви не впевнені, що не впустив градусник, довірте цю операцію комусь із домашніх. Вимірюючи температуру дитини, не дозволяйте йому струшувати градусник самому.
3
Встаньте обличчям до м'якого дивану, на якому нічого не лежить. Візьміть градусник в праву руку таким чином, щоб колба з ртуттю виявилася направлена вперед. Затисніть його не дуже сильно, щоб не розчавити, але і не занадто слабо, щоб не упустити. Якщо ви боїтеся розчавити вимірювальний прилад кільцем, зніміть останнє на час струшування.
4
Само струшування здійснюйте так. Візьміть градусник в праву руку так, як описано вище. Витягніть руку і підійміть, потім різко опустіть. Струснувши градусник таким чином кілька разів, подивіться на його шкалу. Якщо показання як і раніше перевищують тридцять п'ять градусів, повторіть процедуру.
5
Поставте градусник під мишку. Протримаєте його там десять хвилин, сидячи нерухомо. Потім витягніть і прочитайте показання. При цьому тримайте термометр в такому положенні, щоб світло добре відбивалося від ртутного стовпчика, інакше ви не побачите нічого.
6
Після використання обов'язково покладіть градусник в футляр і сховайте в місце, недоступне для дітей і домашніх тварин. Якщо вимірювати температуру дітей або тварин вам доводиться часто, або ви не впевнені в тому, що вони при вимірі не розіб'ються градусник ненавмисно або спеціально, придбайте електронний термометр, а ртутний здайте в пункт прийому ртутьвмісних відходів.