Як розрахувати бюджет весілля.

Весілля - святковий день, якого з нетерпінням чекають багато людей. Однак весільне торжество завжди пов'язане з матеріальними витратами. Для того щоб не потрапити в неприємну ситуацію, краще заздалегідь скласти весільний бюджет , щоб ви були готові до всього.
Інструкція
1
Для зручності розрахунків вам можна скласти список, куди будуть внесені всі деталі, що вимагають грошей. Почніть з елементів образу нареченої: сукню, туфлі, сумочка, букет, накидка, фата, нижня білизна, панчохи або колготки, а також зачіска, манікюр, макіяж (якщо ви будете звертатися в салон краси), плюс до цього вам в будь-якому випадку знадобляться прикраси для волосся і засоби для укладання. Запишіть також і біжутерію, якщо ви, звичайно, збираєтеся її одягати.
2
Далі запишіть обручки, костюм нареченого, бутоньєрку, сорочку, краватку, ремінь, туфлі.
3
Якщо ви будете замовляти весільний кортеж, включіть в список і його. Якщо ж у вас є знайомі або родичі, які допоможуть вам з машинами, запишіть прикраси для них. Але все одно вам, скоріше всього, доведеться замовляти мікроавтобус або маршрутне таксі для гостей.
4
Запишіть також стрічки для свідків і розрахуйте, скільки грошей вам потрібно для викупу нареченої. Включіть в список кілька пляшок вина або шампанського і закуску, які ви вип'єте з гостями до поїздки в ЗАГС або віддасте на викуп.
5
Після викупу нареченої прийнято влаштовувати невеликий фуршет, для якого на стіл виставляють шампанське і фрукти. Це також потрібно враховувати при складанні бюджет а.
6
Дізнайтеся в РАГСі, скільки коштує урочиста церемонія, і включіть її до списку. Крім того, вам можуть запропонувати додаткові послуги: голубів, живу музику, обкладинку для свідоцтва про укладення шлюбу, фотографії в спеціальному залі і навіть циган з ведмедем. Подумайте, що саме ви хотіли б замовити і запишіть все в ваш список.
7
Якщо ви збираєтеся вдатися до послуг професійного фотографа і оператора, це теж потребують матеріальних витрат. Крім того, ви можете замовити професійного тамаду, якому доведеться заплатити за роботу і за сувеніри для конкурсів. На деякі весілля також окремо запрошують ді-джеїв.
8
Якщо ви плануєте після РАГСу покататися по місту, включіть в список ще кілька пляшок шампанського і закуску для гостей, а також, за бажанням, квіти, які ви покладете біля пам'ятників.
9
Якщо ви збираєтеся знімати ресторан або кафе, крім плати за оренду вам доведеться витратитися і на спиртне, фрукти і нарізку, оскільки зазвичай такі організації надають тільки гаряче і салати. Розрахуйте кількість гостей: від цього залежатиме вартість меню.
10
Звичайно ж, не варто забувати і про весільному торті, який вам також необхідно внести в список.
11
Після того, як ви врахуєте та записали все те, що зажадає від вас грошових витрат, пройдіться по різних магазинах і організаціям або дізнайтесь в інтернеті зразкові ціни для кожного з ваших пунктів. Складіть всі ціни і додайте до цього ще не менше 5000 на непередбачені витрати.