Як годувати овець.

вівці дають не тільки молоко, м'ясо, а й шерсть. Особливої похвали заслуговує спеціально вироблена шкурка - овчина. Така продуктивність тварин підтримується їх особливим раціоном кормів: у ньому в 1,5-2 рази більше видів рослин, ніж у інших травоїдних тварин. Одноманітне харчування для овець вкрай небажано, а от хороший догляд і повноцінне годування дають дуже хороший результат.
Інструкція
1
Вважається, що вівці їдять не так багато корму. Обсяги його найчастіше визначаються з розрахунку на кожні 100 кг живої маси. Якщо це сухі корми при стійловому утриманні, то порція корму в зазначеній пропорції в середньому становить від 2-х до 3-х кілограмів. При літньому годуванні на пасовищах - ставка на саморегулируемое споживання. Тут головне - якість природних і культурних резервацій: переважний вибір степових і суходільних пасовищ (сирі і заболочені луки - найгірший варіант).
2
В основному раціоні овець : зелена трава, бобові (цінніше в фазі бутонізації), злакові культури (питательнее в період початку колосіння), сіно, солома, силос, концентровані корми, овочі, мінеральні добавки. Види кормів треба поєднувати, і таке комплексне харчування в повній мірі задовольнить тварин у всіх необхідних речовинах. Молода зелена трава пасовищ і свіжі кормові культури містять білки, вітаміни, цукор, протеїни. При зростанні і старінні ці рослини втрачають свої корисні речовини, набираючи більше клітковини. Вона перетравлюється вівцями важче.
3
Гарний для годування овець силос, в тому числі кукурудзяний. Його досить 3-4 кг на добу на одну вівцю. Прекрасний корм для тварин - сіно з різноманітним складом трав, зібраних в момент початку цвітіння. Поживність такого сіна в два рази вище того, що висушується з травостою у фазі дозрівання насіння. Кращим вважається люцернового сіно, за ним по цінності йде сіно конюшини, сіно еспарцету і злакових. Згодовують вівцям і солому, висушену з бобових культур (найцінніша) і з ярих (овес, ячмінь, горох, просо). Концентровані корми - це зерно бобових і злакових, висівки, макуха, комбікорми. Останні досить дороги, але дуже поживні, так як крім традиційних компонентів овечого корми містять крохмаль і жири.
4
Корисно давати вівцям соковиті корми: картопля (сирий або варений), морква, кормові буряки, баштанні культури - гарбуз, кабачок, кавуни. Для денного раціону дорослих овець достатньо 2-3 кг подрібнених коренеплодів, молодняку вистачить 1 кг.
5
Шрот (з соняшнику, бавовнику, сої) також багатий протеїном і мінеральними солями. Його використовують економно, як добавку: до 150 грам на голову в день. Потребують вівці в кальції і фосфорі: їх недолік компенсується включенням в раціон кісткового борошна, крейди, обесфторенний і трікальціевого фосфату, простого фосфату. Річна потреба - від 1, 5 до 2 кг кісткового борошна та крейди на одну вівцю.
6
Важлива в організації харчування овець техніка годування. Протягом дня вони повинні отримувати два-три сорти грубих кормів (сіно, солома), причому роздільно і в різний час. Соковиті корми споживаються до напування і перед грубими кормами. Концентровані даються після водопою (воно організується раз в день взимку, 2-3 рази влітку). Сіль в годівницях має бути присутня постійно. Обов'язкова дача солі - 10-15 г на добу.
7
Стійлове годування по тривалості перевершує пасовищне - це в середньому 210 днів на рік. Слід враховувати і такий момент. З сезонним збіднінням поживності травостою на пасовищах потрібно докорм овець сухим кормом перед вигоном - до півкілограма на голову в день. При необхідності додаткову порцію дають також увечері після повернення тварин в стійло.
Зверніть увагу
Шерсть овець при годуванні може засмічуватись, тому годівниці завантажуються грубими кормами в відсутність тварин.
Корисна порада
Коли починати пасти овець? Спостерігайте за ростом трави. Як правило, коли вона піднімається приблизно на 12 см, у злакових відбувається формування трубки, а у бобових з'являються бічні пагони. Це і є сигнал до найбільш повноцінному вигону для годування овець.