Як знизити опір. знизити опір провідника.

Поняття опору найчастіше використовується при характеристиці провідності електричних ланцюгів або окремих провідників. Воно залежить виключно від матеріалу провідника і його геометричних розмірів. Змінюючи ці параметри, можна знизити опір провідника. Знизити загальне опір ділянки кола можна, використовуючи властивості паралельного з'єднання провідників.
Вам знадобиться
  • - інструменти для різання дроту;
  • - таблиця питомих опорів;
  • - додаткові опору.
Інструкція
1
Визначте речовину, з якого зроблений провідник. Знайдіть його питомий опір за допомогою таблиці. Понизьте опір провідника, зробивши такий самий провідник, тільки з речовини, питомий опір якого менше. У скільки разів буде менше ця величина, в стільки разів знизиться опір провідника.
2
Якщо є така можливість, зменшіть довжину провідника, який використовується в ланцюзі. Опір прямо пропорційно довжині провідника. Якщо вкоротити провідник у n раз, то опір знизиться в стільки ж разів.
3
Збільште площа поперечного перерізу провідника. Встановіть провідник з великим поперечним перерізом або з'єднайте декілька провідників паралельно в пучок проводів. У скільки разів збільшиться площа поперечного перерізу провідника, у стільки разів знизиться опір провідника.
4
Можна комбінувати ці способи. Наприклад, щоб знизити опір провідника в 16 разів, замінюємо його провідником, питомий опір в 2 рази менше, зменшуємо в 2 рази його довжину, а площа поперечного перерізу в 4 рази.
5
Щоб зменшити опір на ділянці кола, приєднайте до нього паралельно ще одне опір , величину якого розрахуйте. Враховуйте, що при паралельному з'єднанні, опір ділянки кола завжди менше самого малого опору, що знаходиться в паралельних гілках. Розрахуйте необхідну опір , яке потрібно приєднати паралельно. Для цього виміряйте опір ділянки кола R1. Визначте то опір , яке повинно на ньому бути - R. Після цього визначте опір R2, яке потрібно приєднати до опору R1 паралельно. Для цього знайдіть твір опорів R і R1 і поділіть на різницю R1 і R (R2 = R • R1/(R1 - R)). Враховуйте, що за умовою, R1 завжди більше R.