Як прати речі з бавовни. Як прати бавовняні речі.

Тканина з бавовни - поширений натуральний матеріал. Вироби з нього мають властивості пропускати повітря і добре вбирати вологу, що дозволяє почувати себе в них комфортно, а постільна білизна з ситцю, бязі і попліну благотворно впливає на сон. Але речі з бавовни швидко брудняться і потребують прання.
Вам знадобиться
  • Пральний порошок, скипидар, засіб для відбілювання, нашатирний спирт, перекис водню.
Інструкція
1
Підготуйте одяг до прання. Переконайтеся, що в кишенях нічого не забуто. Виверніть одяг навиворіт, застогнав всі гачки, блискавки і кнопки. Якщо ви перете руками, то спочатку повністю розчиніть пральний порошок. Для тонких виробів з бавовни непогано використовувати порошок з вмістом біодобавок - ензимів. Прати таким порошком потрібно не більше 10 хвилин в теплій воді. Якщо ви маєте намір прати одяг в машині, то вибирайте режим залежно від якості і товщини матеріалу. Використовуйте порошок для прання бавовняних тканин: для білих або для кольорових. Періть старі речі в машині менше часу, ніж нову або одяг з товстої тканини. Але пам'ятайте про усадки виробів з бавовни при тривалому впливі високих температур.
2
Стирайте бавовна з урахуванням температурного режиму, розсортувавши речі за кольором і за ступенем забруднення. Не можна класти біле і кольорове білизна разом. Біла постільна білизна та рушники допускають прання при температурі 90оС з використанням відбілюючих засобів. Але можна їх попрати і при температурі 50оС, використовуючи при цьому порошок з ензимами. Для тонких бавовняних речей білого кольору підійде прання в теплій воді з температурою не вище 40, для кольорових - 60. Якщо ви знаєте, що виріб сильно линяє - періть його нейтральними миючими засобами в прохолодною або холодною воді окремо від усього іншого. Ці правила допоможуть відіпрати речі і уникнути появи на них колірних розлучень.
3
відіпрати дуже брудне або запрану бавовняну білизну. Замочіть його у водному розчині прального порошку і скипидару (по 4 столових ложки прального порошку і скипидару на 10 л води) на добу, а після виперіть звичайним способом. Якщо у вас білизна пожовкло від використання неякісної води, після прання покладіть його на 20 хвилин в гарячий (60оС) водний розчин нашатирного спирту і перекису водню (1 столова ложка нашатирного спирту і 2 столових ложки перекису водню на 10 л води). Прополощіть до зникнення запаху нашатирного спирту.
Зверніть увагу
Врахуйте, що після прання вироби їх бавовни незначно зменшуються в розмірі - дають усадку.
Корисна порада
Плями на виробах з бавовни легше відіпрати після попередньої обробки. Щоб не розтягнулися петлі, перед пранням розстібніть всі гудзики. Після розправте одяг - це полегшить її глажение.