Як заточувати леза ковзанів.

Щоб впевнено кататися на ковзанах, без проблем виконуючи елементи ковзання і гальмування і утримуючи рівновагу, леза повинні бути добре заточені. Техніка і спосіб заточування залежать від типу ковзанів і манери катання, але в будь-якому випадку, необхідно діяти уважно і ретельно, щоб забезпечити стійкість і безпеку на льоду.
Вам знадобиться
  • - наждак;
  • - шліфувальний круг;
  • - круглий напилок;
  • - дрібнозернистий брусок;
  • - заточка для ножів ;
  • - верстат для заточування ковзанів.
Інструкція
1
Для правильного катання на фігурних або хокейних ковзанах необхідно робити жолобки на лезі, тобто невеликі канавки з двома ребрами, які дозволяє збільшити тиск на лід для кращого ковзання. Але деякі вважають за краще кататися на плоских леза х. Визначте, який тип заточки вам більше підходить. Врахуйте, що ковзани з жолобком забезпечать зручне та легке катання з можливістю виконувати складні фігурні елементи, а також стійкість на поворотах і маневреність, а плоскі леза дозволяють добре розганятись і набирати швидкість.
2
Зверніться до майстра із заточування ковзанів, якщо у вас немає в цьому досвіду. Подібні послуги надають громадські катки, спеціалізовані магазини або майстерні по ремонту ковзанів. Не забудьте попередити майстра, якщо ви не хочете робити канавку, або вказати необхідну її глибину (чим глибше, тим стійкіше ковзани). Врахуйте, що якщо на ваших ковзанах вже є жолобок, в деяких місцях вам можуть відмовити в заточенню без нього - не завжди у майстрів є можливість сточити виїмку.
3
Щоб заточити леза ковзанів без канавки самостійно, скористайтеся звичайною заточуванням для ножів, тримаючи її строго перпендикулярно лезу. Після цього за допомогою наждачного паперу зніміть стружку.
4
Щоб зробити канавку, використовуйте якийсь наждачний інструмент - направляючу пластину або шліфувальний круг. Рівно посередині леза , по всій його довжині, виконайте рівномірний по ширині поглиблення. Круглим напильником надайте йому правильну форму - стежте, щоб жолоба не завалювався на яку-небудь сторону, щоб ребра були однакові. Для гарного катання допускається відхилення форми не більш ніж на 2-3 градуси. Глибина канавки у фігурних ковзанів повинна становити від 11 до 15 міліметрів, виїмка на хокейних ковзанах, як правило, глибше, але вже - відповідно до ширини леза . За допомогою дрібнозернистого бруска зніміть задирки. Приступайте до другого коника, стежте, щоб на обох жолобки були однакової глибини і форми, а також щоб на всіх ділянках леза зберігалася певна ширина.
5
Для того, щоб заточити ковзани для шорт-треку або бігові, необхідний спеціальний верстат, де пара кріпиться леза ми вгору і паралельно один одному. Спочатку широкий брусок заточує ковзани - формується рівна кромка, потім за допомогою тонкого бруска площину шліфується до дзеркального стану. При цьому важливо ретельно стежити, щоб не було нерівних країв, задирок або підозр на наявність канавки.
Навіть найдорожчі і професійні ковзани рано чи пізно будуть мати потребу в додатковому заточуванні. В іншому випадку вони не зможуть забезпечувати належного ковзання, їх власник насилу буде «брати» повороти. Кататися на таких ковзанах буде набагато складніше.
Вам знадобиться
  • -конькі;
  • -наждачная папір;
  • -напільнік.
Інструкція
1
Заточувати ковзани можна двома способами - або з жолобком, або без нього. Якщо ковзани заточені з жолобком, то ковзати вони будуть набагато краще. Такий ефект досягається через те, що у заточених таким способом ковзанів менша площа зіткнення з льодом.
2
Найбільш оптимальним варіантом є звернення до професіоналів: віддайте свої ковзани для заточування в спеціальну майстерню. Там їх заточат на професійному верстаті, призначеному саме для цієї мети. Професійний верстат повністю повторює профіль коника, відповідно, і заточує його ідеально. Втім, заточити їх можна спробувати і своїми руками. Спочатку візьміть наждачний папір і дуже ретельно відшліфуйте жолоб коника. Далі, орудуючи напилком, доведіть жолоб до правильної форми. Краю ножа також заточите за допомогою напилка.
3
Зверніть особливу увагу на те, щоб максимально рівномірно заточити зовнішню і внутрішню кромку леза. Адже при нерівномірної заточке на ковзанах буде дуже важко утримувати рівновагу. Якщо при заточуванні на лезі утворилися задирки, то їх можна спробувати прибрати, скориставшись напилком з дуже дрібної насічкою. Або купіть спеціальний камінь, який дуже якісно видаляє зубці й задирки, покращуючи рівень заточки. Така обробка дозволити відчутно збільшити період між заточкою ковзанів.
4
Заточуючи ковзани, постарайтеся зробити все якомога якісніше, адже від рівня роботи залежить швидкість і легкість ковзання, утримання балансу при катанні. Зверніть увагу і на те, що в процесі заточки не варто знімати багато металу. Правда, чим менше металу знімається, тим частіше доведеться повторювати цю процедуру. А щоб перевірити, чи добре оброблені леза ковзанів, поставте їх рівно: правильно заточені черевики стоятимуть ідеально прямо.