Як визначити кут падіння.

При вирішенні задач найчастіше доводиться знаходити кут падіння світлового променя і предмета, кинутого горизонтально або під кутом до горизонту. Кут падіння променя знаходиться за допомогою побудови або нескладних розрахунків, коли відомий кут відбиття або заломлення. Кут падіння тіла знаходиться в результаті розрахунків.
Вам знадобиться
  • - транспортир;
  • - далекомір;
  • - таблиця абсолютних показників заломлення.
Інструкція
1
При падінні світлового променя на плоску поверхню відновіть перпендикуляр до неї в точці падіння на транспортира, кут ьніка або кутоміра. Кут між перпендикуляром і падаючим променем і буде кутом падіння. Якщо поверхня не є площиною, в точці падіння променя побудуйте дотичну, і опустіть перпендикуляр до дотичної в цій точці. Кут визначте так само, як і в попередньому випадку. В обох випадках для вимірювання кута користуйтеся транспортиром або кутоміром.
2
Якщо відомий кут відображення, то по першому закону відображення світлових променів він буде дорівнює куту падіння. Коли відомий кут заломлення на межі двох середовищ, знайдіть відносний показник їх заломлення з таблиці або розрахуйте його, використовуючи абсолютні показники. Потім помножте цей показник на синус кута заломлення. Результатом буде синус кута падіння світлового променя Sin (?) = N • Sin (?). За допомогою інженерного калькулятора або спеціальних таблиць знайдіть значення кута падіння, використавши функцію арксинуса.
3
Кут падіння тіла виміряйте, відновивши перпендикуляр в точку падіння, це кут між перпендикуляром і напрямом кінцевої швидкості тіла. В тому випадку, коли тіло кинуто під кутом до горизонту, який заздалегідь відомий, кут падіння дорівнює 90? мінус кут , під яким кинуто тіло.
4
У випадку, коли тіло кидають горизонтально з деякою висоти, померяйте відстань, на якому тіло впаде на землю і висоту, з якої воно було скинуто в метрах. Зробіть це за допомогою рулетки або з далекоміра. Щоб знайти кут падіння, поділіть відстань, яку подолало тіло на подвоєну висоту, з якої воно падало. Це буде тангенс кута падіння. Знайдіть кут за допомогою калькулятора або таблиці.
5
В даних розрахунках не враховується опір повітря, яким можна знехтувати при невеликих швидкостях, з якими рухаються тіла, наприклад, кинутий камінь. При великому опорі середовища при збільшенні швидкості результати зміняться.