Як в'язати скіс для плеча.

При в'язанні виробів з втачним рукавом необхідно буває виконати скос плеча. Це особливо важливо при виготовленні кофтинок і суконь з тонкої пряжі. У цьому випадку недоліки крою дуже помітні, і їх практично неможливо приховати. Такі вироби найкраще в'язати по викрійці, зробивши точний розрахунок петель.
Вам знадобиться
  • - недов'язаний деталь виробу:
  • - нитки для в'язання:
  • - спиці по товщині ниток;
  • - форма вироби;
  • - аркуш паперу й олівець.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку вироби на міліметрівці. Це зручніше, оскільки дозволяє швидше і точніше виконати розрахунок петель на будь-яке зменшення або збільшення ширини деталі. Знайдіть на викрійці початок скос а плеча А і проведіть від цієї точки пряму L, перпендикулярну середньої лінії деталі. Залежно від фасону ця пряма дійде або до однієї з точок горловини, або до середньої лінії. Від точки основи шиї В (вона знаходиться там, де лінія скос а плеча переходить в лінію горловини) відпустіть на лінію L перпендикуляр. Позначте точку як С.
2
До початку в'язання зробіть точний розрахунок кількості петель по ширині ряду і числа рядів по висоті вироби. Виміряйте всі відрізки прямокутного трикутника АСВ. Порахуйте, скільки петель вам необхідно прибрати і впродовж якого кількості рядів. При цьому врахуйте, що закривати петлі вам доведеться або на початку, або в кінці ряду, тому отриманий резкльтат розділіть на 2. Кількість призначених для закриття петель розділіть на цю величину. Якщо не вдається розділити без остачі, 1-2 петлі залишку закрийте в першому ж ряду. Якщо більше - розподіліть їх рівномірно.
3
В'язати скос можна двома способами. У першому випадку на початку ряду закрийте кількість петель, отримане при діленні. Довяжіте ряд до кінця, переверніть в'язання, зв'яжіть ряд повністю і на початку наступного знову закрийте потрібну кількість петель. Таким чином виконайте і всі інші ряди.
4
У другому випадку скос виконується укороченими рядами. Дов'язати ряд майже до кінця, залиште на лівій спиці стільки петель, скільки вийшло при діленні. Переверніть роботу і другий ряд пров'яжіть повністю. По третьому на додаток до вже непровязанной залиште на спиці ще стільки ж петель. В останньому ряду закрийте всі петлі. Для в'язання ажурних виробів зі складним розрахунком малюнка переважніше цей спосіб. Він дозволяє продовжувати візерунок, практично його не змінюючи, до самого кінця.
Корисна порада
Побудова викрійки для в'язання гачком виконується точно так само. Сам скос при цьому виконується в кінці ряду. Ви просто робите наступний ряд коротшим від попереднього на потрібну кількість столбіков.Виполнять скос необхідно на всіх деталях одним і тим же способом.
Залежно від моделі, плечі на деталях переду і спинки в'яжуть або прямими, або скошеними. У першому випадку достатньо закрити залишилися петлі після того, як вив'язати горловину і пройму. Щоб вив'язати скошене плече, необхідно попередньо зробити розрахунок.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Накресліть викрійку на папері в клітинку. Таким чином, ви наочно побачите, скільки петель вам потрібно буде закрити в кожному ряду (1 клітина = 1 петля). Приміром, вийшло наступні цифри: 6, 5, 5, 4, 4, 4. Тобто в першому ряду потрібно буде закрити 6 петель, у другому - 5 і т.д.
2
Якщо закривати петлі як зазвичай, зріз вийде сходинками. Якщо вас влаштує такий край (зріз сховається з виворітного боку виробу), тоді закривайте в кожному другому ряду з боку пройми петлі на вашу розрахунком. Решта петлі ряду пров'язуйте по малюнку.
3
Однак можна виконати плечові скоси і без сходинок, щоб вийшов рівний зріз. Для цього в'яжіть укорочені ряди, тобто в кінці кожного ряду не пров'язуйте останні петлі.
4
Залиште з правого краю непровязаннимі в кінці виворітного ряду необхідну кількість петель. Потім поверніть роботу, зробіть один накид, щоб потім у цьому місці не утворилася діра. Пров'яжіть лицьовій ряд. Повторіть ці дії необхідну кількість разів за вашим розрахунком.
5
Далі закрийте всі петлі в виворітного ряду. При цьому пров'язуйте накиди разом з наступного петлею.
6
З лівого боку залишайте петлі непровязаннимі в особових рядах. А накиди пров'язуйте разом з наступного петлею. Рівний край при подібному способі виходить завдяки тому, що групи петель НЕ провязивают і закривають в одному ряду.
7
Якщо ви в'яжете виріб з товстої пряжі, в цьому випадку виконуйте плече частковим в'язанням. Вивяжіте плече одним із способів, зазначених вище, але в'язання не закривайте його. Потім пров'яжіть пару рядів лицьовими петлями, а потім ще кілька - допоміжної ниткою. Плечовий зріз отпарьте, розпустіть допоміжну нитку і один ряд з основної пряжі. З'єднайте деталі спинки і полички швом «петля в петлю».