Як порахувати площу забарвлення. Як обчислити площу забарвлення труб.

При проведенні ремонту в квартирі або будинку практично завжди здійснюються фарбувальні роботи. Щоб купити потрібну кількість фарби, слід знати площа , що офарблюються і витрата фарби.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - блокнот;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб порахувати площа забарвлення статі, помножте довжину на ширину. Це і буде площа забарвлення. Щоб розрахувати кількість фарби, який буде потрібно, ознайомтеся з інструкцією на упаковці від виробника. Там завжди є інформація про витрату фарби, зазначена у квадратних метрах. Ці вказівки відповідають покриттю на один шар. Якщо ви збираєтеся фарбувати дерев'яні поверхні, то щоб витрата відповідав, обробіть всю поверхню, що фарбується ґрунтовкою або оліфою. Тоді вказаний витрата буде точно відповідати фактичному витраті. При фарбуванні поверхні на два шару помножте розраховану площа статі на два.
2
Щоб порахувати площа забарвлення стелі, зробіть точно такий же розрахунок, як і підлоги, тобто помножте довжину на ширину. Якщо на стелі є якісь додаткові виступи або ніші, порахуйте їх площа окремо і додайте до загальної площі фарбування, результат помножте на два, якщо ви хочете зробити фарбування на два шари.
3
Якщо ви збираєтеся проводити забарвлення стін, де є вікна і двері, то порахуйте загальну площа , помноживши довжину кожної фарбується стіни на ширину, складіть розраховані цифри. Окремо порахуйте площа дверей і вікон, помноживши довжину на ширину, складіть всі цифри і відніміть отриманий результат від загальної площі всіх стін.
4
Щоб забарвити батареї та труби опалення порахуйте площа батарей. Для цього помножте довжину на ширину, додайте до отриманого числа 20%, якщо батареї мають опуклу форму.
5
Щоб порахувати площа забарвлення труб виміряйте всю довжину труб, помножте на діаметр і помножте на два, так як труби також необхідно фарбувати на два шари.
6
Для розрахунку площі забарвлення віконних рам виміряйте довжину рам, складіть всі отримані числа, помножте на ширину. Окремо порахуйте площа підвіконня, помноживши довжину на ширину. Додайте отриману площа до площі рам. Таким методом порахуйте все рами, складіть отримані результати.
Зверніть увагу
Купуючи фарбу, завжди читайте площа забарвлення, зазначену на етикетці. Фарба від різних виробників може мати різну структуру, і площа забарвлення буде різнитися.