Як організувати виробництво мила.

Виробництво мила ручної роботи приваблює багатьох підприємців своєю швидкою окупністю. Попит на декоративне мило росте рік від року, ринок цей в Росії ще далекий від насичення, а значить і шанси на успіх у того, хто хоче налагодити це нескладне виробництво, безсумнівно є.
Вам знадобиться
  • -знание технології виготовлення мила;
  • -невелике виробниче та складське приміщення;
  • -обладнання для виробництва мила (плита, великі металеві ємності, форми);
  • -варщік і два пакувальника мила в штаті.
Інструкція
1
Познайомтеся з технологією виготовлення мила ручної роботи. Знайти всю необхідну інформацію можна у відкритих джерелах. Індустрія мила класу "hand-made" на Заході розвинена надзвичайно, і в світовому інтернеті є маса самої докладної інформації про виготовлення такої продукції і про все, що для цього потрібно. Технологія виробництва мила по суті одна, але має масу рецептів, що дозволяють нескінченно експериментувати із зовнішнім виглядом і властивостями виробленої продукції.
2
Орендуйте приміщення площею в кілька десятків квадратних метрів. Для масового виготовлення мила не обійтися без такої виробничої площадки, так як в домашніх умовах не вийде виготовляти достатню для гарного обороту кількість продукції. Приміщення потрібно буде розділити на дві зони - власне виробничу і складську, де вже зварене мило буде застигати і чекати пакувальних робіт.
3
Придбайте обладнання для виготовлення мила - газову плиту, ємності для варіння мильної основи і форми, в яку зварене мило потрібно буде заливати. Потім знайдіть постачальників необхідного вам у виробництві сировини - мильної основи, ефірних масел, різних рослинних компонентів мила. Працювати з постачальниками доведеться постійно, тому шукайте можливості вигідного довготривалої співпраці з ними.
4
Обчисліть, які обсяги виробництва будуть для вас прийнятні і оптимальні і, виходячи з них, вирішите, скільки людина буде у вас працювати над виготовленням мила. Зазвичай на такому виробництві задіяний один варщик мила і кілька пакувальників. Роботою з постачальниками, а також збутом продукції на подібному підприємстві найчастіше займається сам господар, наймати додатковий персонал для цього недоцільно.
Корисна порада
Уже на етапі організації виробництва приділіть достатньо уваги питанню про дизайн вашої майбутньої продукції - для мила ручної роботи зовнішній вигляд має дуже велике значеніе.Сразу створюйте широкий асортиментний ряд продукції, що виробляється, беріть на озброєння якнайбільше рецептів мила, завжди старйтесь потім зробити свій асортимент ще більш різноманітним, постійно відшукуючи нові ідеї.