Як берегти воду. Як оплатити за воду по лічильнику.

Щороку ціни на все ростуть, в тому числі і на комунальні платежі. Доводиться економити на всьому. Якщо економити воду, вийде досить велика сума за рік, що осіло у вашому гаманці, її можна витратити на необхідні вам потреби. Так як же зберегти воду?
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити для економії води, це купити лічильник холодного і гарячого споживання. Тоді вам перестануть розраховувати споживання води холодної і гарячої, а також водовідведення за загальними тарифами. Споживаючи ці послуги за фіксованими цінами, виходить велика економія. Витрати на установку приладу обліку окупляться протягом року.
2
Відремонтуйте в квартирі всю сантехніку, щоб не було витоків води. Поставте на унітаз бачок з подвійною системою зливу. Сучасні види кранів з елементами металокераміки, замість гумових прокладок, протікань не дають.
3
Миття посуду в посудомийній машині, дозволяє економити 65% води в порівнянні з миттям посуду під проточною водою. Запускати машину потрібно при повному завантаженні. Якщо посудомийної машини немає, мийте посуд при закритій пробці в раковині. Обполіскуйте таким же методом.
4
Пральну машину запускайте при повному завантаженні барабана. Купуйте пральну машину з економічним режимом споживання води.
5
Миючись в душі, закривайте подачу води при намилюванні і включайте при обполіскуванні.
6
Картоплю мийте в каструлі.
7
Чистіть зуби при закритому крані. Ще краще налити воду для ополіскування зубів в стакан.
8
Зберегти воду при поливі дачі можна шляхом збору дощової води в ємності, опустивши сток зливу з даху в бак для води. Для перших поливів, коли ще немає дожів, накидати в ємність снега.Соблюдая ці нехитрі прийоми, ви істотно заощадите свій сімейний бюджет.
Водойм на планеті набагато більше, ніж землі. Приблизно три чверті земної кулі покривають океани, і тільки чверть залишається суші. Може бути, це землю треба берегти? Але справа в тому, що практично вся вода на Землі солона. Водойм з прісною водою, придатною для пиття, зовсім мало. До того ж, екологічна ситуація погіршується з кожним роком, тому якість прісної води псується, а її кількість неухильно зменшується.
Вода - це одне з найнеобхідніших для всього живого речовин. Організм людини складається з води більше, ніж наполовину. Рослинам теж необхідна ця життєдайна рідина. Порівняйте сухий лист і зелений: сухий порівняно з живим практично нічого не важить, бо в ньому більше немає вологи. Людина не може прожити без води. Але крім нього, є й інші живі істоти, які без води теж не проживуть. Тварини і птахи, дерева і гриби, і навіть багато бактерії - вода потрібна всім. Без води, як вважають вчені, представник ссавців не протягне і 10 днів. Щодня люди споживають кілька літрів води, не обов'язково в прямому вигляді, але вона міститься в їжі й напоях. На Землі є чимало місць, де, незважаючи на близькість океанів і морів, прісна вода практично на вагу золота. Є острова, на яких водойми відсутні. Воду туди завозять з інших місць, і обходиться це недешево. Життя цілих поселень залежить від поставок живлющої влагі.Все великі людські міста розташовуються поблизу водойм. Люди з давніх часів селилися в таких місцях, де можна вижити, але якщо не буде прісної води, то життя стане неможлива. Тому джерела, від яких живляться населені пункти, повинні особливо оберігатися. Якщо відбудеться забруднення такого водойми, то без води можуть залишитися тисячі або навіть мільйони людей. Кожен забруднене водоймище, навіть розташований далеко від міста чи селища, все одно становить небезпеку. Вода з нього випаровується, утворює хмари і випадає у вигляді опадів на навколишні території. Так звані кислотні дощі, коли на землю падає вода, змішана з хімічними відходами різних виробництв, вже не є рідкістю. Вони являють собою небезпеку для всього живого, а також для інших водойм. Є узбецька прислів'я: крапля за краплею - утворюється озеро, а якщо не буде капати - то утворюється пустеля. Берегти воду і водойми - це те ж саме, що й охороняти і оберігати життя на планеті, дбати про красу і процвітанні світу, в якому живуть не тільки люди, а й багато інших живі істоти.