Як обшити ванну пластиком. Як кріпити профіль у ванній кімнаті видио.

Обшити ванну пластиком - швидко і просто. Для пластикових панелей не потрібно ідеально вирівнювати стіни, навпаки, вони допомагають приховати незначні дефекти. Порівняно з укладанням керамічної плитки, обробка ванної пластиковими панелями проводиться набагато швидше і обходиться дешевше
Вам знадобиться
 • - пластикові панелі;
 • - профілі або рейки;
 • - саморізи або цвяхи з плоскими капелюшками;
 • - рівень;
 • - рулетка.
Інструкція
1
Підберіть панелі, підходящі для вашої ванної за кольором. Стандартний розмір панелей 270х25, виходячи з їх розміру, розрахуйте необхідну вам кількість панелей. Не беріть тонкий пластик - він може просвічуватися наскрізь. Виберіть спосіб обшивки, яким ви буде користуватися при кріпленні пластикових панелей. Це може бути приклеювання за допомогою рідких цвяхів прямо до стіни, кріплення на обрешітку з рейок або профілю. Обшивка ванній панелями за допомогою кріплення їх на каркас з профілю або рейок - найпоширеніший вид обробки пластиком. Враховуючи підвищену вологість у ванній кімнаті, беріть для каркаса матеріал, найбільш стійкий до вологи.
2
Придбайте самі панелі і все необхідне для їх кріплення. Монтаж панелей можна починати після того, як вони побудуть в приміщенні не менше півгодини, особливо це стосується холодної пори року.
3
Зробіть обрешітку стін, вирівнюючи розташування профілів або планок за допомогою рівня. Відстань між планками повинне бути 30-40 см на стіні і 20-30 см на стелі. Перед тим як виконувати обшивку, заздалегідь сплануйте місця для полиць, шафок, дзеркал. Це потрібно для того, щоб змонтувати додаткову обрешітку - до неї буде монтуватися кріплення. Решетування кріпиться до стіни за допомогою саморізів або цвяхів, залежно від матеріалу стін у ванній. Якщо стіна рівна, панелі можна кріпити безпосередньо до неї, а не на спеціальний профіль.
4
Починайте кріпити панелі. Якщо ви використовуєте напрямні профілі або бруски, панелі кріпите маленькими гвоздиками або саморізами з плоскими головками, розташовуючи їх на однаковій відстані один від одного. Закріпивши першу панель, вставляєте в її пази наступну, закріплюючи її край за допомогою цвяхів або саморізів. Всі шви промазуйте силіконом, щоб між ними не потрапляла волога. Спочатку закріпіть пластикові панелі на стелі, після цього переходите на стіни. Використовуйте пластикові плінтуси в місцях, де стіна переходить в стелю або підлогу.
Корисна порада
Одну з панелей краще зробити знімною для легкого доступу до труб і кранів.
Обшивка керамічною плиткою є одним з найпоширеніших способів обробки ванної кімнати. Адже плитка є якісним і надійним матеріалом, який може прослужити вічно, чого не можна сказати про пластикові панелі. Так як же правильно обшити ванну плиткою?
Вам знадобиться
 • - рівень;
 • - плитка;
 • - клейовий розчин;
 • - шпателі;
 • - затирка;
 • - молоток або сокира;
 • - правило;
 • - прапорці;
 • - мотузка або шнур;
 • - плиткорез .
Інструкція
1
Проведіть ряд підготовчих робіт. Для цього ретельно очистіть поверхню стін від старої побілки або фарби, видаліть напливи і зробіть насічки за допомогою молотка або сокири. Підготуйте інвентар і все необхідне обладнання. Уважно огляньте плитку і приберіть в сторону шлюб (вони вам послужать для розрізання і закладення менш помітних ділянок).
2
Перш ніж укладати плитку, необхідно зробити вимір стін, використовуючи вузьку дерев'яну дошку або брусок. Потім намітьте і встановіть прапорці (відстань між прапорцями повинно бути близько півметра), постійно вимірюйте рівність стін за допомогою рівня. Поставте дерев'яні бруски по межі стін, потім між ними простягніть мотузку, з її допомогою буде дотримуватися рівність укладається плитки.
3
Якщо в приміщенні знаходиться ванна, накрийте її поліетиленом і на її підставі рівно за рівнем встановіть рейку (правило). Ширина правила повинна відповідати ширині фриза, який ставиться між основним масивом плитки і ванною. Перпендикулярно до горизонтальної направляючої встановіть ще одну планку на краю облицьовується ділянки.
4
Підготуйте клейову суміш відповідно до інструкції і почніть укладання кахлю. Візьміть широкий шпатель і, починаючи з кута, нанесіть розчин на стіну. Потім за допомогою гребінчастого шпателя розрівняйте розчин, добре притискаючи зубці до поверхні стіни. Намагайтеся докладати однакове зусилля, щоб зубці були однакової висоти.
5
Візьміть першу плитку і акуратно прикладіть її на горизонтальну планку, вирівняйте по вертикалі і притисніть до розчину. Таким чином встановіть все плитки першого горизонтального ряду. Слідкуйте за тим, щоб плитка лягала рівно, без прогинів і перекосів. Частіше перевіряйте площині викладених рядів рівнем по вертикалі і горизонталі. Не забувайте використовувати хрестики між плитками, оптимальна ширина швів повинна складати півтора-два міліметри. Якщо плитка покладена неправильно, обережно поправте її, посуваючи на потрібне місце або постукуючи спеціальним молотком.
6
Після того як викладено перший ряд, почніть викладати плитку в кутах стін. Поставте пластикові куточки при необхідності. Слідкуйте за тим, щоб розмір куточка був дещо більше товщини облицювальної плитки. Продовжуйте укладати плитку від кутів до середини і так до самого верху. Зніміть вертикальні напрямні перед укладанням кінцевих плиток. Для обрізки кахлю використовуйте ручний плиткоріз або верстат-платформу. Після закінчення робіт зачистите шви залишків клейового розчину і витягніть хрестики. Потім за допомогою м'якого гумового шпателя закладіть стики затіркою (відповідно до кольору плитки).