Як розрахувати витрати на опалення.

Щоб розрахувати витрати на опалення і правильно вибрати опалювальну систему, потрібно знати параметри, за якими відбувається розрахунок. До таких параметрів відносяться витрати на експлуатацію, витрати на придбання обладнання та його установку і зручність використання цього обладнання. Витрати на експлуатацію - це насамперед вартість палива та обслуговування.
Інструкція
1
Для економії купіть електричний котел. Найдорожчим буде варіант з котлом на зрідженому газі або дизельному паливі. Також врахуйте зручність використання котлів. При використанні твердопаливні котли вимагають постійної довантаження палива, тут краще газові або електричні котли.
2
Розраховуйте котли, які працюють на магістральному газі. Опалювальний сезон приблизно триває 7 місяців. Щоб опалити 10 кв. метрів житлового приміщення, необхідний котел потужністю 1 кВт. Приблизно за весь час опалювального сезону площею 150 кв. метрів ми отримаємо витрата 37800 кВт/год. Це, звичайно, не точне значення, так як все ще залежить від утеплення будинку, товщини стін, тривалості зими, холодної вона буде чи ні.
3
Щоб дізнатися витрати на витрату магістрального газу, помножте витрати на сезон на вартість 1 кВт/год магістрального газу.
4
У разі користування твердопаливним котлом (на дровах) слід знати, що на 1м кубічний дров потрібно 650 кг. і 0,4 кг. дров на отримання 1 кВт/год.
5
Якщо у вас електричний котел: 1кВт/год теплової енергії дорівнює 1кВт/год електроенергії. Розрахувати витрати на опалення таким котлом дуже просто - вартість кіловата і буде вартістю теплової енергії за 1 кВт/год.
6
Найбільшими будуть витрати на опалення котла на дизельному паливі, так як 0,1 літр солярки дорівнює 1 кВт/год теплової енергії, а солярка коштує недешево. Але, якщо немає можливості використовувати інше опалення, можна використовувати і цей варіант.
7
При розрахунку витрат на опалення вам варто враховувати вартість самого обладнання. У цьому випадку установка і вартість електричного котла буде найнижчою, а котла на дизельному паливі - найвища. Дотримуючись цих порад, вибрати оптимальний варіант опалення не подасть великої праці. Вибирайте по вашим можливостям і побажанням.