Як випрямити стіну.

Не тільки в старих, але і в нових квартирах стіни можуть бути не рівними. Хвилі, перепади, вм'ятини й тріщини - ось що можна побачити іноді. Перш ніж клеїти шпалери або накладати плитку необхідно вирівняти стіни і стеля.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - нитки;
  • - монтажний рівень;
  • - шпатель;
  • - будівельна суміш;
  • - дерев'яна палиця.
Інструкція
1
Випрямити стіну можна за допомогою гіпсокартону або будівельних сумішей. Все залежить від того, що ви запланували робити з поверхнями стін. Якщо збираєтеся клеїти плитку, то необхідна абсолютно рівна поверхня. Для вирівнювання стіни, скористайтеся будівельної сумішшю ротбанд.
2
Для цього у верхній кут стіни вбийте цвях, залишивши 3 мм над поверхнею. Це буде перший маячок.
3
Візьміть нитку. Прикріпіть на один кінець вантаж, можна невелику гайку. Отриманий висок прикріпіть до цвяха, щоб він трохи не діставав до підлоги.
4
Дочекайтеся, коли схил перестане розгойдуватися і завмре на місці. Вийде пряма лінія. Вбийте другий цвях в нижній частині стіни так, щоб капелюшок цвяха і нитка були на одній лінії.
5
На протилежній стороні стіни зробіть так само. Вийде чотири цвяха, які вбиті по периметру стіни й рівні дві лінії з двох сторін.
6
Візьміть ще одну нитку і протягніть її з верхнього лівого цвяха до нижнього правого. З правим верхнім цвяхом поступите відповідно навпаки. Нитки ляжуть хрест-навхрест. Слідкуйте за тим, щоб діагональні нитки не стикалися зі стіною.
7
Візьміть рівну палицю і притулите до двох цвяхах на одній стороні стіни. Розведіть будівельну суміш і шпателем заповніть простір між палицею і стіною. Зачекайте, поки висохне суміш. У підсумку ви отримаєте пряму лінію. Перевірте її за допомогою монтажного рівня.
8
З протилежного боку стіни виконайте ті ж маніпуляції. Вийдуть маячкові лінії.
9
Візьміть шпатель і нанесіть будівельну суміш на поверхню стіни великими мазками. За допомогою палиці підходящого розміру вирівняйте накладену суміш, проводячи нею знизу вгору вздовж маячкових ліній. Якщо мало розчину, то додайте ще.
10
Додавайте доти, поки стіна не вирівняється з маячкових лініями. Кут підрівняйте шпателем. У вас вийшла рівна поверхня.