Як перевірити напругу акумулятора. ford focus 3 напруга акумулятора.

Замірити напруга акумуляторної батареї (АКБ) дуже просто. Для цього не треба звертатися до допомоги фахівців або їхати на станцію технічного обслуговування. Щоб судити про ступінь зарядженості вашого акумулятора, достатньо знати лише кілька тонкощів.
Вам знадобиться
  • - мультиметр або вольтметр по постійній напрузі;
  • - ареометр.
Інструкція
1
Вимірювання напруга АКБ без нагрузкіДля цього відкиньте дроти, підключені до вихідних клем. Тепер візьміть мультиметр і встановіть на ньому межа «- 20V». Це дозволить вам виміряти значення напруги з максимальною точністю. Червоний дріт приладу підключіть до клеми з маркуванням «+», а чорний - до «-». Показання приладу повинні бути більше або дорівнювати 12,6 В.
2
Якщо отримане значення напруги виявилося менше норми, слід: 1. Перевірити щільність електроліту (не нижче 1,26 г/см3). При необхідності долити дистильованої води, тим самим, відновивши необхідну плотность.2. Підзарядити акумулятор.
3
Вимірювання значення напруги АКБ під нагрузкойДля цього необхідно підключити дроти до вихідних клем акумулятора, завести двигун і виставити швидкість його обертання 1500-2000 оборотів в хвилину, а також включити дальнє світло фар. Далі, аналогічно кроку №1, виміряйте напруга на вихідних клемах. Показання приладу повинні знаходитися в межах 13,9-14,3 В.
4
Залежно від результатів, можна зробити наступні висновки: 1. Якщо значення напруги менше норми, значить заряд АКБ недостатній. Однак необхідно робити поправку на вік вашого акумулятора, а також режим експлуатації автомобіля.2. Якщо показання виявилися більше норми, то ваш акумулятор перезаряджаючи. В цьому випадку необхідно провести його часткову розрядку (поки значення напруги не досягне норми).
Зверніть увагу
Перезарядка акумулятора може привести до підвищеної витрати води в окремих елементах АКБ, а також до його передчасного зносу.
За допомогою тестера або мультиметра ви можете самостійно провести ряд побутових вимірювань в домашніх умовах, наприклад, перевірити напругу в розетці, визначити працездатність батарейки або акумулятора, електричної лампочки.
Вам знадобиться
  • - батарейка;
  • - мультиметр.
Інструкція
1
Приєднайте щупи тестера до батарейці: виконайте з'єднання паралельно: плюс до плюса, а мінус - до мінуса. Далі встановіть перемикач роду робіт на значення «ампери - постійний струм». Для перевірки батарейок не використовуйте положення «Вольти».
2
Для тестування батарейок по напрузі включите навантажувальний резистор. У разі, коли тестер включений в режимі вимірювання напруги, то буде значне вхідний опір. І тоді батарейка (практично без навантаження) відобразить практично повне чи повна напруга, наприклад, 1.5 вольта. Якщо вона несправна/негідна, то при установці в будь-який пристрій напругу відразу піде на спад.
3
Виставте перемикач роду робіт на тестері в режим постійного струму (ампер) на максимальну межу. На мультиметри такий режим буде називатися «Режим перевірки постійної напруги». Замкніть батарейку на півсекунди, щоб ви встигли зафіксувати показання приладу. Довше її тримати не варто, це може привести до короткого замикання і негативно відбитися на функціонуванні джерел живлення. Зніміть показання струму з приладу, щоб визначити придатність батарейки.
4
Зробіть висновки про працездатність батарейки після вимірювання напруги за такими характеристиками. Ток двенадцатівольтових батарейок повинен становити не менше двох з половиною ампер, недорогі пальчикові показують результат 2-2,5 А, а ті, що дорожчі, наприклад, Duracell або Energizer, повинні показувати не менше 4-4,5 А.
5
Якщо в процесі вимірювання результат не перевищує одного ампера, не викидайте їх, використовуйте такі екземпляри в пультах дистанційного управління програвачів або телевізорів. Пам'ятайте також, що напруга батарейки складає півтора вольта, а акумулятора - 1,2.