Як розрізняти запахи.

Кожна людина володіє індивідуальною сприйнятливістю до запахів. Хтось чутливо реагує на ледве вловимий аромат, а хтось не розрізняє навіть явних запахів. Гострота нюху залежить від загального стану організму і вікових змін.
Інструкція
1
Дотримуйтесь правил, які дозволяють захистити ніс змолоду. Зміцнюйте м'язи носоглотки і рота. Найчастіше читайте вголос, при цьому вимовляєте слова голосно, чітко і виразно.
2
Покладіть руки або на задню частину шиї, або на верхню частину живота. Закрийте рот і робіть повільні вдихи і видихи через ніс. Повторюйте п'ять-шість разів.
3
Частіше провітрюйте кімнату. Робіть вологе прибирання, витирайте пил. Намагайтеся довше гуляти, переважніше в лісових зонах або парках.
4
При роботах з аерозолями, фарбами, лаками і т.д. обов'язково використовуйте респіратор або марлеву пов'язку.
5
Щоранку, бажано до сніданку, приділяйте кілька хвилин виконанню дихального вправи, яке пропонує професор Б.В. Шевригін. Створіть у кімнаті спокійну обстановку, ви ні на що не повинні відволікатися. Сядьте прямо, шкарпетки і п'яти зведіть разом, дихайте довільно. Повністю видихніть, потім великими пальцями обох рук затисніть зовнішні слухові проходи, а середніми - притисніть крила носа. Потім різко втягніть повітря через рот, стисніть губи і надійти щоки.
6
Опустіть підборіддя на груди і акуратно покладіть вказівні пальці на віки. Закрийте очі і розслабтеся. По можливості залишайтеся в такій позі як можна довше.
7
Підніміть голову, зніміть пальці з повік і з крил носа. Потім глибоко видихніть через ніс, відніміть руки від вух і опустіть їх уздовж тіла.
8
Відмовтеся від куріння і алкоголю, щоб краще розрізняти запахи . Варто змінити роботу, якщо вона пов'язана з шкідливими хімічними речовинами, що негативно впливають на органи нюху.
Корисна порада
Здатність розрізняти запахи з віком знижується через процесів, пов'язаних із зносом центральної нервової системи. Тому потрібно зміцнювати загальний імунітет організму і максимально піклуватися про органи дихання.