Як вибрати плитку.

Рідкісний ремонт обходиться без закупівлі кахельної або керамічної плитки. Цей матеріал незамінний у ванних кімнатах і на кухнях, також їм облицьовують стіни, як внутрішні так і зовнішні, і навіть доріжки на дачі чи біля заміського будинку. Оскільки від якості плитки і її характеристик прямо залежить і зовнішній вигляд ваших приміщень, до вибору матеріалу потрібно підходити з усією відповідальністю. А саме - не соромитися задавати продавцеві питання і проводити самим невеликі наочні тести.
Інструкція
1
Визначтеся, в яке саме приміщення і для яких цілей ви купуєте плитку. Від цього буде залежати вибір, оскільки для стін та підлоги потрібні абсолютно різні види облицювання з різним рівнем зносостійкості. Відрізнити їх можна в магазині самостійно: на упаковці з підлоги плиткою намальована людська ступня, на упаковці з настінної - рука. Врахуйте, що на підлогу у ванну, де постійно буде накопичуватися вода, рекомендується стелити шорстку керамічну плитку, щоб уникнути нещасних випадків на слизькій підлозі.
2
Перевірте якість плитки, яку ви обрали. Для цього з'єднаєте два зразка: між ними не повинно бути зазорів, нерівностей, збитих кутів. Проведіть рукою по поверхні плитки: якщо відчуваються виступаючі горбки від патьоків, або видна павутинка тріщинок, перед вами пресована плитка низької якості. Тепер складіть дві плитки разом лицьовою стороною. Вони повинні прилягати щільно, без вигинів.
3
Вибираючи колір і малюнок плитки, враховуйте освітлення в тому приміщенні, де вона знаходитиметься. Якщо ви робите облицювання в крихітної ванною або санвузлі, виберете світлі тони, щоб візуально розширити простір. У разі, коли плиткою викладається не тільки підлогу і стіни, але і стелю, намагайтеся брати потрібну вам кількість плиток з однієї партії, щоб колір був однаковим.
Зверніть увагу
- Кахельної плиткою в Росії називають керамічну, покриту шаром промислової глазурі.
Корисна порада
- Якщо хочете дізнатися сорт плитки, а на коробці він не написаний, зверніть увагу на маркування. Червоний колір означає перший сорт, синій - другий, а зелений - третій. - Вибираючи якісну зносостійку плитку, дивіться на маркування: на ній повинні бути символи PEI - I або PEI - II