Як прибрати сірку з вух.

Сірка - це особливий секрет, вироблюваний залозами. При їх нормальному функціонуванні сірка не скупчується і виділяється в помірній кількості. При запальних захворюваннях, в силу індивідуальних особливостей організму, при роботі в запилених умовах або при високому рівні шуму секрет залоз може виділятися в підвищеній кількості, що призводить до відчуття закладеності і до виникнення пробки.
Вам знадобиться
  • - ватяна паличка;
  • - мило і рушник.
Інструкція
1
Якщо ви не відчуваєте закладеності, то для гігієни вуха достатньо щодня промивати вушні раковини теплою водою з милом. Після промивання сухо протріть вухо м'яким рушником, прочистите зовнішню раковину вушної паличкою. Ніколи не намагайтеся прочистити слуховий прохід, в цьому немає ніякої необхідності. При нормальному функціонуванні залоз відбувається процес самоочищення, при якому сірка самостійно покидає вушної прохід, і ви зможете побачити її у вушній раковині, звідки і слід її видаляти.
2
Дітям прочищуйте вуха Не довіряйте їм це робити самостійно. Так само, як і собі, очищайте тільки саму раковину вуха, чи не просовуючи паличку в вушної прохід. Витягнути надлишки сірки це не допоможе, зате посприяє її проштовхування, що призведе до того, що в вусі з'явиться відчуття закладеності.
3
Якщо ви відчуваєте головний біль, у вас заклало вухо або ви відчуваєте сторонній предмет, не намагайтеся його витягти паличкою, відразу зверніться до лікаря-отоларинголога. Він проведе необхідне обстеження і призначить вам препарати, які допоможуть розм'якшити вушну пробку, щоб у подальшому її промити.
4
Якщо лікар вважатиме, що промити пробку можна відразу, не вдаючись до размягчающім краплях, то вам відразу ж проведуть промивання.
5
Якщо у вас розвинувся в вусі запальний процес, то лікування буде проводитися в стаціонарних умовах або вам випишуть протизапальні краплі і повторний огляд.
6
Дуже часто неправильний догляд за вухами або самостійна чистка слухових проходів за допомогою вушних паличок або інших підручних предметів призводить до запального процесу середнього вуха, який можна лікувати тільки під наглядом фахівця і засобами, виписаними лікарем. Тому ніколи самостійно не видаляйте вушні пробки, не проводьте в домашніх умовах глибоку чистку вуха. При будь-яких проблемах відразу ж звертайтеся до лікаря.