Як заощадити свою зарплату.

Щоб не жити від зарплати до зарплати, не брати борги і дозволяти собі дорогі речі, потрібно навчитися економити. Не варто відразу кидати здорове харчування і переходити на напівфабрикати, до економії потрібно підходити розумно.
Інструкція
1
Почніть фіксувати всі свої витрати, подивіться - куди реально йдуть ваші гроші. Можливо, в кінці місяця виявиться, що ви спускаєте недозволено великі суми на алкоголь або інші шкідливі речі. Переглянете розподіл бюджету.
2
Міняти звички харчування в цілях економії не варто, однак економити на їжі можна. Плануйте меню на кілька днів вперед, складайте список необхідних продуктів і завжди чітко дотримуйтеся списку. Не ходіть в магазин на голодний шлунок - таким чином ви наберете багато зайвого. Не купуйте велику кількість швидкопсувних продуктів - беріть тільки те, що реально з'їсте. Пройдіться по найближчих супермаркетам, порівняйте ціни, виберіть найбільш дешевий. При купівлі ліків - вивчіть його складу, постарайтеся знайти більш дешевий аналог - дуже часто більшу частину ціни становить переплата за популярну фірму-виробника. Оцініть вартість препаратів в різних аптеках і виберіть найдешевшу.
3
Купуйте одяг на розпродажах і в стоках, при виборі якийсь обновки ретельно подумайте - чи є у вашому гардеробі речі, з якими ви будете її носити. Не купуйте ультрамодну одяг, через півроку вона стане неактуальною, вам знадобиться щось нове.
4
Витрати на житло найчастіше фіксовані, проте на них теж можна заощадити - намагайтеся витрачати якомога менше електроенергії, води, газу. Якщо ви знімаєте житло - проаналізуйте ринок нерухомості, можливо ви переплачуєте і варто підшукати щось інше. Виберіть вигідний тариф для свого мобільного телефону та інтернету.
5
Знайдіть дешевший аналог своєму захопленню - якщо ви ходите в спортзал, пошукайте більш дешевий, замість покупки книг в книжкових магазинах, запишіться в бібліотеку.
6
Якщо на вашому робочому місці передбачено місце для харчування, зберігання, розігріву їжі - придбайте спеціальні ланчбокси і носіть обіди з собою - бізнес-ланчі в закладах громадського харчування роблять значну дірку в сімейному бюджеті.