Як зробити проект свого будинку самому. проект будинку зроби сам.

Проектировка будинку - робота непроста, вимагає деяких знань і умінь. Зробити проект свого будинку самому можна, але для цього потрібно врахувати безліч чинників - від геологічних особливостей земельної ділянки, де будуватиметься будинок, до планування всіх комунікацій.
Інструкція
1
Існує безліч проектів готових будинків, зроблених фахівцями з урахуванням усіх можливих вимог. Але хороший план коштує хороших грошей. Якщо ж ви володієте деякими інженерними знаннями, можете спробувати зробити план свого будинку самі.
2
Почніть проектировку будинки з геологорозвідки земельної ділянки. Це допоможе вам дізнатися точні дані про властивості ґрунтів, про висоту залягання грунтових вод, що необхідно при плануванні фундаменту і підвалу. Дані роботи слід проводити пізньої осені чи ранньої весни, коли рівень ґрунтових вод максимально високий.
3
Отримавши висновок інженерно-геологічних досліджень, ви можете планувати можливість будівництва підвалу - при занадто високому рівні ґрунтових вод будівництво підвалу може збільшити вартість будинку на 30 і більше відсотків. Можливо, при достатній площі земельної ділянки замість підвалу доцільніше побудувати додаткове приміщення.
4
Відштовхнувшись від виду і висоти фундаменту, визначитеся з типом матеріалу, з якого буде зроблений будинок, і приступайте до самої проектировке дому та кресленнями. Економічніше і ефективніше робити простий проект будинку. Чим більше вигинів стін - тим більше буде вартість проекту. Те ж саме відноситься і до даху будинку. До того ж, дах складної форми менш надійна, тому що чим більше вигинів і стиків - тим більша ймовірність того, що з часом в цих місцях може утворитися текти.
5
Для більшої енергоефективності плануйте нежитлові приміщення (кухня, санвузли, господарські приміщення) на північній стороні будинку, а житлові - на інші сторони. Пам'ятайте, що на енерговитратність майбутнього будинку впливають також місцезнаходження і розмір вікон, застосування теплоізоляційних матеріалів.
6
Зважте всі за і проти самостійного планування будинку і вирішіть - під силу вам зробити проект свого будинку самому, або краще звернутися за цим до Спеціалізується компаніям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YCP7uT_TsHI