Як визначити витримку фотоапарата. Як фотографувати з витримкою.

Витримка - це час, на який відкривається затвор фотоапарата , щоб світлові промені потрапили на світлочутливий елемент. Від правильності визначення витримки залежатиме те, наскільки освітленим і чітким вийде знімок.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити витримку - надати зробити це самій камері. Знайдіть на фотоапараті режим автоматичного визначення витримки і діафрагми або режим пріоритету діафрагми. Камера сама підбере оптимальні значення.
2
Якщо ж можливості скористатися авторежимом немає, або ви хочете поекспериментувати зі світлом, поставте ручний режим або режим пріоритету витримки. Значення витримки можуть варіювати від 1/8000 секунди до нескінченності (залежно від моделі камери). Для того щоб вірно визначити витримку, запам'ятайте основні значення в різних умовах освітлення.
3
Зразкові значення витримки: 1/1000 - 1/500 - зйомка об'єктів в русі; 1/500 - зйомка в яскравий сонячний день; 1/250 - 1/60 - зйомка в різних умовах освітлення (хмарний день, тінь , добре освітлене приміщення і т.д.); 1/125 - зйомка у фотостудії; 1/30 - зйомка в похмурий день, в приміщенні; 1/15 і довше - зйомка в умовах слабкого освітлення, обов'язковий штатив.
4
Пам'ятайте, що при зйомці рухомих об'єктів необхідно використовувати більш короткі значення витримки. Наприклад, це стосується зйомки спортивних змагань, тварин, танцюючих людей і т.д. Однак світла має бути достатньо - тільки в цьому випадку об'єкти вийдуть чіткими і яркімі.Длінную витримку використовуйте при зйомці зі штатива в умовах недостатньої освітленості, а також для створення спеціальних ефектів (води, що ллється, руху і т.д .).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KrD8IwhmTMM
Зверніть увагу
Під час зйомки з рук зворотне число витримки повинно бути менше фокусної відстані (наприклад, якщо об'єктив 50мм, витримку потрібно поставити менше 1/50 сек). Це дозволить уникнути змазування кадру.
Корисна порада
Правильно визначити експозицію вам допоможе спеціальний прилад - єкспонометр. Він може бути як вбудованим, так і зовнішнім.