Як вибрати матрац.

Вчені підрахували, що середньостатистичний дорослий чоловік близько 1/3 часу свого життя проводить уві сні. Погодьтеся, термін чималий. Звичайно, кожна людина хоче цей час провести в комфорті. І ось настав час для придбання нового матраца. Але різноманітність пропонованих моделей настільки велика, що в пору розгубитися. З пружинним блоком і без, латексні, койровие, водяні, анатомічні та ортопедичні. Давайте спробуємо визначитися, що нам потрібно і скільки це коштує.
Інструкція
1
Найголовніший критерій при виборі матраца - це, звичайно ж, зручність. Тому за покупкою варто відправитися у великий магазин, де всі моделі виставлені в залі, а значить їх можна помацати і помацати, а ще краще полежати. Таке тестування відразу допоможе вам визначитися у виборі. Звичайно, на смак і на колір товариша немає, але загальні рекомендації з цього питання дати все-таки можна. Вважається, що людям з невеликою масою тіла підійдуть «м'які» моделі, а якщо ви людина «в тілі» почніть підбір з більш жорстких виробів.
2
Якщо у вас існують проблеми з хребтом, медики теж радять зупинитися на жорстких матрацах. Твердіші моделі рекомендовані також для підлітків і дітей.
3
Пружинні матраци бувають двох основних видів: з залежним і незалежним блоком. Пружинний блок характеризується тим, що всі пружини з'єднані (переплетені) між собою, а в незалежному блоці кожна пружина знаходиться в окремій «капсулі», що більш комфортно. Такий матрац як би приймає форму вашого тіла. Коштують ці моделі звичайно дорожче.
4
Важливу роль грає наповнювач. Дуже хорошим наповнювачем вважається кінський волос. Варто дорого, але того варте. На жаль, кінський волос у деяких людей викликає алергію, тому замінюється койрой (кокосове волокно), теж якісно і натурально. Відмінною альтернативою є латекс. Також як набивання застосовують морські водорості, повсть, поролон, ватин, пінополіуретан (для ортопедичних моделей з протипролежневі присадками).
5
Оббивка матраца повинна бути щільною (жакардові тканини). Інакше незабаром покриття істреплется і прийде в непридатність.
Корисна порада
Правильно підібраний матрац доставить вам багато приємних хвилин повноцінного відпочинку, поліпшить сон і дозволить запобігти проблеми з хребтом. Не варто економити на здоров'ї і комфорті. Хороший матрац прослужить вам близько 10 років, а це не так вже й мало.