Як вибрати контрактний двигун.

Контрактний двигун - це колишній у вживанні двигун з Японії або Європи, що не має пробігу по Росії. Зазвичай вони знімаються з аварійних або списаних автомобілів, що не підлягають ремонту. Контрактні двигуни поставляються в зборі з усім навісним обладнанням, що дозволяє без проблем встановити його на автомобіль.
Інструкція
1
Для вибору контрактного двигуна якомога точніше з'ясуйте потрібну модель, комплектацію, рік випуску і модель автомобіля, для якого він призначений. Справа в тому, що для японських моторів одні й ті ж силові агрегати можуть відрізнятися в залежності від автомобіля і ринку, для якого вони призначалися. З кожним роком випуску в модель мотора могли вноситися досить істотні зміни.
2
Оберіть спосіб покупки контрактного двигуна. Для цього можна самостійно відправитися в Японію або Європу, знайти, вибрати і придбати потрібний товар. При наявності істотних знань у конструкції двигунів і неабиякою часткою везіння можна купити відмінний мотор за смішні гроші. Навіть якщо знань і досвіду мало, вибір представлених контрактних моторів буде просто величезним.
3
При небажанні самостійно їздити за кордон, придбайте контрактний двигун в спеціалізованій компанії з гарною репутацією і великим досвідом роботи. Грамотні продавці допоможуть визначити необхідну модель мотора і дадуть поради з встановлення та експлуатації. Багато фірм, крім послуг підбору та продажу, пропонують установку придбаного у них товару з хорошою знижкою. Однак, при виборі фірми орієнтуйтеся не тільки на вартість запропонованого агрегату.
4
Зверніть увагу на гарантію на контрактний мотор. Як правило, кращі фірми дають 6-місячну гарантію на контрактний двигун . Наявність гарантії означає, що фірма відповідально підійшла до вибору силового агрегату, провела його діагностику і деяку передпродажну підготовку, пов'язану із заміною дефектних деталей. Відсутність гарантії на пропонований товар має насторожити. Пошукайте іншу фірму.
5
Врахуйте, що в більшості випадків гарантія поширюється тільки на перевірку товару. Це означає, що якщо після правильної установки і перевірки двигуна дефектів не виявлено, гарантія виконана. Вважається, що якщо контрактний двигун відразу після установки працює нормально, значить, він також працюватиме ще довгі роки за умови регулярного і своєчасного обслуговування.
6
Зверніть увагу на терміни доставки товару. Зазвичай вони залежать від моделі контрактного двигуна і схеми, використовуваної фірмою. Найшвидше доставляються двигуни 1990-2000 голів випуску, а з більш старими і молодшими складніше. Крім того, на рідкісний автомобіль знайти контрактний двигун майже неможливо. Стандартна схема доставки, при якій після отримання замовлення фірма спочатку шукає двигун , потім купує його, доставляє і розмитнює занадто повільна. Термін виконання замовлення триває від 1-2 місяців до півроку і більше.
7
Вибирайте фірми, що мають власні склади контрактних двигунів. Ця схема передбачає наявність на складі запасу найбільш популярних моторів і поповнення запасів у міру їх іссяканія. У цьому випадку термін доставки не перевищить декількох днів. Проблемою будуть тільки агрегати для рідкісних авто.
8
Маючи деякі знання і досвід, перевірте надійність двигуна. Спочатку заведіть його. Якщо він не заводиться, відкиньте цей варіант, навіть якщо він пропонується за наднизькою ціною. Потім подивіться на лічильник, який визначає пробіг двигуна. У Європі та Японії скручувати лічильник не прийнято, проте посередники з числа росіян можуть грішити і цим. Зніміть піддон і оціните колір масла. Проведіть візуальний огляд при знятій кришці ГБЦ. При можливості, перевірте движок на стенді. Виміряйте компресію в циліндрах. Відхилення в половину одиниці від заводської компресії для контрактного мотора - відмінний результат.
9
Перевірте супровідну документацію на двигун , порівнюючи всі цифри і найменування з реальними. Розбіжності можуть бути і ненавмисному, що відбулися внаслідок помилок виконавців. Але ці невідповідності можуть принести неприємності при установці мотора або його реєстрації в органах ДАІ.