Як зробити водоспад. пристрій подачі води для водоспаду на дачі.

Захоплення ландшафтним дизайном дуже цікаве і корисну справу. Напевно, дивлячись на фотографії західних заміських будинків, ви захоплюєтеся тим, як там все гармонійно влаштовано: і кущі пострижені, і клумби квіткові, де треба посаджені, і альпійські гірки стоять, і водопадик між каменів тече. Здається, що зробити у себе таке майже не реально.
Вам знадобиться
  • * Пластикові труби;
  • * Кульовий кран;
  • * Фитинг-заглушка і фітінг-трійник;
  • * Паяльник;
  • * Дрель, свердло
Інструкція
1
Почніть з вибору найбільш підходящого місця. Їм буде повністю відкрите сонцю місце. Якщо вам потрібен високий водоспад, то кінець труби, з якого буде надходити вода має бути розташований на узвишші, звідки вниз під невеликим кутом буде литися вода. Це потрібно для того, щоб вода не сильно розпорошувалася. Якщо ж ви хочете зробити низький водоспад з невеликим уступом, то вода повинна спрямовуватися вгору.
2
Для пристрою водоспаду потрібно зробити спеціальну точку для виходу води. Візьміть фитинг, зробіть свердлом кілька отворів діаметром 2 мм і запаяти цієї дірявої заглушкою один кінець труби. На цю трубу встановіть кран, а кран допомогою ще однієї труби до існуючого водопроводу. Місце для крана вибирайте непомітне.
3
Перекрийте кран подачі води і врежьте в водопровід. Якщо труба пластикова, а водопровідна труба металева, то трубу водоспаду приєднуйте через фітінг-трійник.
4
І кран, і всі труби, які ведуть до водоспаду, повинні бути замасковані рослинами, грунтом або камінням. Перш, ніж остаточно закріпити точку виходу води, змінюйте кут нахилу труби, щоб визначити оптимальне положення.
5
Є варіант з використанням насоса. Але насос, по-перше, коштує не так вже й мало, в других - він буде шуміти, порушуючи ідилічну картину.
6
Щоб максимально обіграти ефект водоспаду, влаштуйте декілька виступів через кожні 20-30 см. По висоті, водоспад може бути від 30 до 1,5 метрів. Робити вище або нижче сенсу немає. Уступи робляться з натурального каменю або пластикових імітацій. Краще всього використовувати ті ж камені, які декорують берега водойми для водоспаду. Перед виступами зробіть западини, в яких буде затримуватися вода. Це дуже красиво.
7
На всьому шляху водоспаду від труби до водойми влаштовують гідроізоляційний шар, щоб вода не потрапляла в грунт і не руйнувала її. В іншому організація водоспаду подібна організації штучного водоймища: також спочатку знімають грунт, ущільнюють виїмку, укладають шар гідроізоляційного матеріалу і маскують все це натуральними матеріалами.
Водоспад на дачній ділянці виглядає дуже незвично. А якщо він виготовлений з природного каменю - ще й красиво. При цьому розмір водоспаду не має значення, захват гостей все одно забезпечений. А для його будівництва потрібні не тільки будівельні матеріали, але і вірні розрахунки і уяву.

З чого слід почати будівництво

Побудувати водоспад буде набагато легше, якщо на ділянці вже є ставок, куди стікатиме вода. Якщо водойми немає, необхідно підібрати для нього місце. Форма ставка може бути будь-який - овальної, круглої або прямокутної. Визначившись з формою і розміром чаші, на землі необхідно накреслити контур, вбити по його краю кілочки і протягнути по ним мотузку. Далі слід викопати котлован. Його глибина залежить від того, як ви будете використовувати ставок. Якщо у ваші плани входить тримати в ньому рибок і трохи рослин - вистачить невеликої чаші. Для більш багатої флори і фауни буде потрібно котлован глибиною не менше метра. При виготовленні котловану, стінки чаші можуть обсипатися, тому час від часу їх необхідно зволожувати і утрамбовувати. Коли чаша котловану буде готова, на дно слід засипати пісок на 10-15 см заввишки і ретельно його утрамбувати. Земля, яка залишиться після цієї роботи, повинна бути просіяна від сміття і залишена - вона ще знадобиться при облаштуванні ставка і водоспаду.

Гідроізоляція ставу

Важливий елемент в будівництві водоспаду - якісна гідроізоляція. Від неї залежатиме термін служби конструкції. Як гідроізоляційний матеріал можна використовувати плівку з ПВХ або бутилкаучук. Завдяки даним матеріалами водоспад прослужить не одне десятиліття. При цьому шар гідроізоляції в котловані необхідно розташувати так, щоб більша частина матеріалу лягла поза котловану - приблизно на 1,5 метра. Більш практичний варіант - бетонна гідроізоляція. Для її пристрою на дно спочатку укладають поліетиленову плівку, а на неї - дротяний каркас, що покриває дно та стіни котловану. Потім бетоном заливають дно, а через добу і стіни.

Пристрій водоспаду

Наступний етап полягає в будівництві самого водоспаду. При цьому можна використовувати готову форму, куплену в спеціалізованому магазині, або натуральний камінь для каскадного водоспаду. Укладку каменів необхідно виконувати в декілька шарів сходинками, скріплюючи їх розчином цементу. При виборі насоса враховуйте висоту водоспаду. Якщо конструкція не перевищує півтора метрів - потужності в 70 Вт буде достатньо. Зверніть увагу на наявність функції регулювання потоку. З її допомогою можна буде зменшувати і збільшувати потужність струі.Насосную конструкцію розташовують на дні ставка, прикривши камінчиками. Шланг, підключений до виштовхує воду отвору на насосі, витягають вгору і закріплюють між каменів. Другий шланг залишають на дні ставка - він забиратиме воду.

Оформлення водоспаду

Після того як водоспад буде повністю побудований, можна подумати про його оформленні. Особливу увагу необхідно приділити місця падіння потоків води. Це основний декоративний елемент загальної композиції. Зазвичай його прикрашають валунами, каменями, плитами з пісковику. Навколо водоспаду висаджують рослини, укладають дрібну гальку і камінчики.