Як отримати шведське громадянство.

Для того, щоб жити і працювати в Швеції, не потрібно бути громадянином цієї країни. Достатньо мати дійсний дозвіл на проживання або громадянство іншої країни Європейського Союзу. Однак громадянство відкриває додаткові можливості для людини - право голосувати, займати ряд державних посад та інші. Так як же отримати шведське громадянство ?
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - вид на проживання;
  • - гроші для сплати мита.
Інструкція
1
Визначте, чи належите ви до категорії людей, які мають право отримати шведське громадянство . До таких людей належать діти, усиновлені громадянами Швеції, діти, у яких один з батьків - швед, діти людей, які уклали шлюб зі шведом або шведкою, діти людину, яка сама отримав шведське громадянство . На натуралізацію (оформлення громадянства) також мають право люди, які прожили в Швеції п'ять років (чотири роки - для біженців, три роки - для дружин/чоловіків шведських громадян), мають постійний вид на проживання і не вчиняли правопорушень. При цьому необхідно бути інтегрованим у суспільство - працювати чи перебувати у шлюбі зі шведським громадянином, знати мову.
2
Розпочніть підготовку документів для отримання громадянства. Крім паспорта та постійного виду на проживання (PUT) підготуйте папери, що підтверджують право на запит громадянства. Це може бути документ про шлюб з громадянином Швеції, робочий контракт і так далі. Якщо ви подаєте на громадянство разом з дитиною, ви повинні будете надати і його паспорт і дозвіл на проживання.
3
Зверніться особисто в міграційну службу Швеції. Вона знаходиться за адресою Medborgarskapsenheten SE-601 70 Norrkoping. Також ви можете надіслати їм документи поштою, для цього попередньо заповніть анкету на отримання громадянства, скачавши її з офіційного сайту міграційної служби Швеції.
4
Якщо це необхідно у вашому випадку, оплатіть спеціальний державний збір на отримання громадянства.
5
Дочекайтеся розгляду вашого запиту. Міграційна служба надішле вам підтвердження про це на вашу поштову адресу. Ухвалення рішення може зайняти до півтора років.
Зверніть увагу
На час розгляду запиту у вас вилучається оригінал вашого національного паспорта. Якщо він вам необхідний, наприклад, для туристичної поїздки, зверніться до міграційної служби, напишіть спеціальну заяву і вам його на час повернуть.