Як зробити будинок сухим.

Щоб зробити житло сухим , необхідно звести вимощення будівлі. Ця смуга, виконана з водонепроникного матеріалу по периметру стін, відведе води від фундаменту. Даний прийом дозволить вам стати володарем будинку, який довгі роки не потребуватиме проведенні капітального ремонту.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - лопата;
 • - пісок;
 • - щебінь;
 • - виброплита;
 • - гідростеклоізол;
 • - арматура;
 • - цемент;
 • - кельму;
 • - облицювальний матеріал.
Інструкція
1
Вирішуючи питання про те, якої ширини повинна бути вимощення, орієнтуйтеся на грунт ділянки і довжину схилу даху. Зазвичай вимощення роблять шириною 0,8м. Якщо цей показник зменшити, наприклад, до 0,6 м, буде вкрай незручно ходити. Від карнизного свеса ширину збільшують на 0,2м.
2
Щоб коріння рослин згодом не зруйнували вимощення, повністю зніміть родючий земляний шар. Знімайте його до досягнення шару піску чи глини. Потім засипте в траншею пісок і утрамбуйте виброплитой. Потім траншею слід заповнити щебенем або гравієм і ретельно утрамбувати. Не замінюйте таку кам'яну прошарок будівельним сміттям, оскільки він позбавлений здатності відводити капілярну воду. Накопичена під водонепроникним шаром вода, замерзаючи, руйнівно впливає на вимощення.
3
Якщо рівень грунтових вод розташований в грунті високо, щоб уникнути замулювання прокладете між шарами піску і щебеню геотекстиль. Якщо ви вирішили прокласти рулонний матеріал (гідростеклоізол або резінобітумной плівку), створіть під нього тверду основу з бетону. Не використовуйте руберойд, оскільки він швидко тріскається в грунті.
4
Прокладіть арматуру і залийте траншею бетоном не менше, аніж на 0,1м. Виконуючи заливку, відразу зробіть деформаційні шви: поперек вимощення і вздовж примикання її до стіни будинку. Ці шви виконайте поліуретановим герметиком або демпферної стрічкою. Створення таких температурних швів дозволить зберегти вимощення від утворення тріщин, що виникають в результаті перепадів температури повітря.
5
Вологий бетон присипте сухим цементом і затріть його за допомогою кельми, щоб поверхня стала більш міцною. Потім накрийте вимощення тканиною і час від часу змочуйте її. Через дві доби, коли покриття стане міцним, по ньому можна буде ходити.
6
Після створення водонепроникного покриття можна зайнятися його оформленням, щоб воно прикрашало будинок і ділянку. Для цього використовуйте плитку з кераміки, бетону або натурального каменю, гальку, булижник, граніт, укладаючи їх на плитковий клей або цементну суміш.
Льох - дуже важливий об'єкт на дачі. Головна умова, пов'язане з ним, - щоб він був сухим. А от як цього домогтися, знають далеко не всі садівники. Хоча потрібно враховувати всього кілька досить простих правил для того, щоб приміщення для зберігання на вашій дачі відповідало всім нормам.
Вам знадобиться
 • - будівельні матеріали;
 • - дренажні труби;
 • - насос.
Інструкція
1
Якщо з приходом весни у вашому дачному погребі збирається і стоїть вода, то перед тим як починати просушку, відкачайте всю зайву рідину. Для цього зазвичай використовують насоси, які спеціально розроблені і виготовлені для робіт з невеликими приміщеннями. Проте, як запевняють фахівці, це буде всього лише перший крок на шляху до просушуванню льоху.
2
Взагалі, щоб ваш підвал був сухим, це потрібно враховувати ще при проектуванні будинку. Якщо ж ділянка ви купили з уже готовим будівлею, то необхідно провести ряд ремонтних робіт. Для цього відкопайте весь фундамент зовні, потім просмолити всі стіни. Можна встановити яку-небудь іншу гідроізоляцію. Також не забудьте про те, що необхідно прокласти по всьому периметру будівлі спеціальні труби, які займатимуться збором води. Їх потрібно підключити до спеціальної бочці з помпою для регулювання рівня вологості.
3
Якщо ваш будинок стоїть на стрічковому фундаменті, то ви можете спробувати зробити льох сухим наступним способом. Ретельно оштукатурьте стіни всередині підвалу (робити це краще всього за спеціальною монтажною сітці). Пол теж слід залити цементним розчином, щоб не було зайвих щілин. Якщо необхідно, то попередньо використовуйте стяжку. Ну, і звичайно ж, ремонтні роботи найкраще проводити в той час року, коли в підвалі відносно сухо. Наприклад, влітку. І обов'язкова умова: цемент вибирати тільки водонепроникний. Нехай по грошах вийде трохи дорожче, зате результат вас приємно здивує.
4
Ще один варіант позбавлення підземного приміщення від зайвої вологи виглядає так. Спочатку підійміть підлогу в погребі, не обов'язково на велику висоту. Це можна зробити за допомогою дощок або бетону. Після чого уздовж всіх стін прокладете спеціальні дренажні труби, які виходять в спеціальний колодязь. При цьому він повинен бути викопаний усередині самого льоху на глибину до піску. Для посилення ефекту у дворі влаштуйте точно такий же дренажний колодязь і також проведіть труби (тепер уже вздовж будинку). Такий спосіб допоможе вам підсушити і землю навколо самої будови. Після того як ви зробите водовідвідну систему, відремонтуйте приміщення льоху. Для цього стіни і підлога оштукатурьте і нанесіть спеціальне водонепроникне покриття. Тепер ваш льох завжди буде залишатися сухим!