Як викопати колодязь.

Колодязі є давніми інженерними спорудами, які є джерелами чистої води. Популярність колодязів в наш час все зростає. Їх будують навіть ті господарі, у яких є водопостачання. Протягом століть технологія будівництва колодязів практично не змінилася.
Вам знадобиться
  • - залізобетонні колодязні кільця
  • - лопата
  • - будівельний рівень
  • - гравій
  • - відро
Інструкція
1
Будувати колодязь найкраще влітку. Перш ніж викопати колодязь, потрібно вибрати місце і чітко визначити призначення колодязя. Якщо вода потрібна для поливу, то копайте неглибокий колодязь. Вода з такого колодязя на питво не годиться. Якісна вода знаходиться глибше, нижче глиняного водотривкого шару. Деякі визначають водоносний шар методом біолокації за допомогою рамки. Цей нетрадиційний метод не має обгрунтувань, але часто дає правильний результат. Другий метод - викопування розвідувальних колодязів. Для будівництва колодязя придбайте залізобетонні колодязні кільця. Можна придбати кільця, що мають рівну торцеву поверхню, а можна - з замковим кріпленням.
2
Якщо викопати колодязь правильно, він служитиме довго. Визначивши місце колодязя, викопайте яму глибиною 50 сантиметрів, в яку покладіть перше кільце.
3
Потім підкопуються під першим кільцем грунт, поки кільце не осяде нижче рівня землі. Покладіть на це кільце наступне і знову вибирайте грунт.
4
Положення кілець періодично перевіряйте рівнем. Дійшовши до ґрунтових вод, потрібно копати доти, поки нижня кільце не зануриться в воду. Ця частина називається водоприймачем. У ній буде збиратися і зберігається грунтова вода. Глибина водоприймача зазвичай становить один метр.
5
встелили дно гравієм, а стики між кільцями закладіть. Накрийте колодязь кришкою. Для кришки підійде будь водонепроникний матеріал - камінь, бетон, метал, дерево. Зробіть кришку так, щоб вона закривалася дуже щільно. У кришці проробіть отвір для усмоктувальної труби, до якої підключіть насос. Кришка крім захисної функції виконує ще й декоративну. Тому можна оформити верх колодязя у вигляді будиночка. Колодязь готовий.
Корисна порада
Існує кілька видів колодязів. На дачних ділянках зустрічаються практично всі види. Це трубні, бурові, шахтні й ключові колодязі. Найбільш оптимальним варіантом є залізобетонний модульний колодязь. Такий колодязь має великий термін служби і прийнятну ціну. Складається колодязь з кришки, днища і колодязних кілець. Воду з криниці можна піднімати двома способами - за допомогою відра або електронасосом.