Як почистити золоте кільце з каменем. Як почистити дрібні камені в кільці.

Якісно зроблені золоті прикраси дуже довго зберігають чудовий зовнішній вигляд. Однак час від часу вони все ж мають потребу в чищенні. Як же привести їх в порядок так, щоб не пошкодити поверхню металу і зберегти блиск каменів?
Вам знадобиться
  • - м'які замшеві і фланелеві ганчірочки;
  • - шампунь чи засіб для миття посуду;
  • - нашатирний спирт;
  • - горілка чи одеколон;
  • - ватяні палички.
Інструкція
1
Якщо вам здається, що кільця з камінням втрачають первісний блиск, спробуйте відполірувати їх за допомогою сухої замшевого ганчірочки. Зазвичай для нових виробів такої обробки буває достатньо.
2
Невеликі забруднення можна прибрати, замочивши кільце на кілька годин в мильному розчині. У теплій воді розчиніть трохи м'якого шампуню або засоби для миття посуду, помістіть в ємність з розчином кільце . Через кілька годин витягніть прикраса, протріть м'якою фланеллю. Якщо результат вас не задовольнив, процедуру можна повторити.
3
Не намагайтеся зчистити бруд за допомогою жорсткої щітки або абразивних паст - ви можете подряпати метал. Механічний вплив особливо шкодить позолоченим виробом - верхнє покриття з них можна просто стерти.
4
Потемнілі золоті кільця можна освіжити цибулевим соком. Розріжте цибулину і натріть зрізом поверхню прикраси. Залиште на пару годин, а після відполіруйте кільце м'якою фланеллю.
5
Поверхня під каменем можна почистити за допомогою ватних паличок. Умочіть паличку з горілку чи одеколон і протріть поверхню навколо каменя з зовнішньої і внутрішньої частини кільця. Ні в якому разі не намагайтеся витягти бруд голкою, ножицями або іншими гострими предметами - ви можете зіпсувати перстень. Якщо забруднення витягти не вдалося, замочіть прикраса у мильній воді і повторіть процедуру ще раз.
6
Потьмянілих персні можна освіжити за допомогою нашатирного спирту. Приготуйте мильний розчин, додайте нашатир (з розрахунку 3 краплі на півсклянки розчину) і промийте кільце . Витріть насухо і відполіруйте замшевою ганчіркою. Для профілактики процедуру варто повторювати не рідше разу на місяць.
7
Якщо ви не задоволені результатом домашньої чистки, зверніться до ювеліра. Він може професійно відполірувати ваше кільце , прибравши плями і подряпини з металу.
Корисна порада
Щоб ваші кільця якомога довше не потребували в чищенні, обов'язково знімайте їх перед тим, як займатися роботою по будинку. Змастивши руки кремом почекайте, поки він повністю вбереться, і тільки після цього надягайте персні. Коштовності, які ви не носите постійно, зберігайте в окремих замшевих мішечках, щоб на них не накопичувалася пил.