Як зменшити трафік.

Навіть якщо у вас безлімітний доступ в інтернет, деякі провайдери, особливо, оператори стільникового зв'язку знижують швидкість після досягнення певного обсягу переданих та отриманих даних. Існує кілька способів зменшення споживання трафіку при перегляді сайтів і здійсненні інших дій в глобальній мережі.
Інструкція
1
При перегляді відеороликів на YouTube та інших аналогічних хостингах знайдіть на програвачі перемикач роздільної здатності. Зменшіть її до мінімально можливої для проглядається ролика (зазвичай це - 240 ліній). Пам'ятайте, що здійснювати цю операцію доведеться щоразу, коли ви приступаєте до перегляду наступного ролика.
2
Аналогічним чином можна зменшити трафік і при прослуховуванні інтернет-радіостанцій. Деякі з них пропонують можливість вибору якості звучання. На практиці, однак, навіть при виборі мінімально можливою для тієї чи іншої станції швидкості передачі даних звук виходить дуже якісним, зате не виникають періодичні зникнення звуку, викликані буферизацией. Виберіть на сайті радіостанції таку посилання на аудиопоток, яка, з одного боку, підходить до програвача, яким ви користуєтеся, а з іншого - відповідає мінімально можливій швидкості.
3
Великі можливості щодо зменшення трафіку відкриваються і при перегляді звичайних сайтів. Вимкніть показ зображень, завантаження Flash-аплетів. Ті з картинок, які ви хочете переглянути, завантажуйте окремо (наприклад, якщо це - каптча), а Flash включайте лише тоді, коли це дійсно необхідно, зокрема, при користуванні тими ж відеохостингу. У браузері Opera можна вмикати і вимикати показ зображень і завантаження Flash роздільно для кожного сайту. Інший варіант полягає в тому, щоб в одному з наявних браузерів включити зазначені функції, а в іншому - вимкнути, і кожен з них використовувати для перегляду відповідних сайтів. Можна також в якості додаткового встановити текстовий браузер Lynx (а в Linix він вже є).
4
Також при використанні браузера Opera спробуйте включити в ньому режим Opera Turbo. Це дозволить переглядати сайти через проксі-сервер, аналогічно тому, як це відбувається при користуванні мобільними браузерами Opera Mini і UCWEB. При використанні будь-яких інших браузерів використовуйте сторонні служби стиснення, найвідомішою з яких є Skweezer (свою назву він отримав від спотвореного англійського слова squeezer - соковжімалка).
У разі якщо вартість за інтернет-послуги для вас розраховується виходячи з вартості трафіку як при використанні мобільного телефону, так і при використанні комп'ютера, ви можете використовувати спеціальні програми, які стискають трафік, або налаштувати свій комп'ютер для максимальної економії на додаткових елементах, які не є пріоритетними для скачування.
Інструкція
1
У випадку якщо ви працюєте в інтернеті через комп'ютер, одним із способів є відключення картинок, а також виконання сценаріїв java і flash в налаштуваннях інтернет-браузера. Після того як ви вимкніть вищезазначені елементи, ви зменшите трафік як мінімум на тридцять-сорок відсотків.
2
У разі якщо відключення вищезазначених елементів не представляється можливим, ви можете спробувати у використанні анонимайзер. Це сервіс, спочатку призначений для обходу проксі-сервера, але за допомогою пари кліків миші ви можете відключити завантаження картинок і виконання сценаріїв, відмінних від php, що призведе до приблизно такого ж результату, як і використання налаштувань браузера.
3
Якщо ж ви хочете максимально урізати трафік як на телефоні, так і на комп'ютері, ви можете використовувати спеціальний браузер Opera mini. Для того щоб користуватися ним з мобільного телефону, достатньо просто встановити його, у випадку ж з комп'ютером вам буде потрібно java емулятор, після установки якого ви зможете користуватися цим браузером. Для того щоб збільшити економію трафіку, відключіть картинки в налаштуваннях Opera mini.