Як берегти вуха.

Вухо - складний вестибулярно-слуховий орган, що сприймає звукові імпульси і відповідає за положення тіла в просторі і здатність утримувати рівновагу. На думку отоларингологів, більшість проблем з вухами виникає у зв'язку з неправильним доглядом за ними, самолікуванням і перевантаженням слуху. Тому дуже важливо берегти вуха і дотримуватися правил догляду за ними.
Інструкція
1
Вчасно лікуйте захворювання носа і горла. Адже навіть найбезпечніший нежить може легко відбитися на слуху. Найбільш поширеним ускладненням в подібних випадках є отит (запалення середнього вуха). Він часто розвивається на тлі грипу та ГРВІ. Лікування отиту тривалий, а зневажливе ставлення до нього може призвести до зниження слуху.
2
Не приймайте лікарські препарати без призначення лікаря. Деякі з них (наприклад, потужні антибіотики) можуть надавати токсичну дію на організм, що відіб'ється і на органах слуху. Також не варто перевищувати дозування засобів.
3
Дуже важливо захищати вуха під час прийому водних процедур. Якщо ви регулярно купаєтеся, перш ніж увійти у воду, закрийте вуха беруші або ватними тампонами, змазаними вазеліном, дитячим кремом або рослинним маслом. В іншому випадку, при постійному контакті з водою у вусі може розвинутися зовнішній отит. Слуховий прохід при цьому будуть постійно червоніти і свербіти.
4
Спірним питанням в області догляду за вухами є їх гігієна. Існує думка, що їх треба чистити частіше і глибше. Однак це не так. У здорових вухах під час природних дій (розмови, жування, кашлю) відбувається процес самоочищення вушних каналів. Мити і чистити необхідно тільки вушну раковину і прохід у зоні видимості. Інакше можна пошкодити барабанну перетинку або ланцюг слухових кісточок, що може призвести до зниження слуху і болючим нападів запаморочення. Очищати шкіру навколо слухового проходу необхідно ще з однієї причини. Сірчані залози виділяють спеціальний секрет, що перешкоджає проникненню всередину зовнішньої інфекції. У міру накопичення шкірні ворсинки виштовхують секрет назовні, який і потрібно видаляти, а не терзати ватяними паличками нутрощі уха.Еслі у вас спостерігається схильність до утворення сірчаних пробок, відвідуйте отоларинголога раз на півроку з метою їх усунення.
5
Якщо у вушний канал потрапив сторонній предмет, не намагайтеся витягнути його самостійно. Зверніться по допомогу до лор-лікаря.
6
Не рекомендується чути гучну музику. При просл вуха вании її в навушниках використовуйте великі закриті пристосування, тому різниця між ними і маленькими затичками становить майже 9 децибелів.
7
І нарешті, приділяйте більше уваги своєму самопочуттю. Від стану здоров'я всього організму безпосередньо залежить здоров'я слухової системи. Однією з причин вікового зниження слуху є порушення роботи серцево-судинної системи і зниження імунітету.