Як здобути фінансову незалежність.

Жити в достатку і бути фінансово незалежним - це зовсім не одне і те ж. Фінансова незалежність далеко не завжди передбачає розкішне життя, але зате вона має на увазі самостійне заробляння грошей, а не отримання їх за чужий рахунок, відсутність браку коштів, а головне - впевненість у завтрашньому дні.
Інструкція
1
Ніколи не розраховуйте тільки на одне джерело доходу. В корені невірна точка зору, що достатньо чи тільки мати постійну роботу, або тільки займатися фрілансом. Краще практикуйте обидва види діяльності поперемінно. Фрілансу, яким би він не був, присвячуйте вільний час - вихідні, ранок, вечір, а якщо він пов'язаний з набором текстів - і той час, який ви витрачаєте на дорогу на роботу і з роботи (якщо користуєтеся громадським транспортом). А ось безпосередньо на робочому місці займайтеся фрілансом лише з дозволу начальства, навіть якщо у вас з'явилася вільна хвилина. При відрядній системі оплати праці не лінуйтеся - намагайтеся зробити протягом робочого дня більше, але ні в якому разі не на шкоду якості.
2
Вдумайтеся, як розподілено ваше вільний час у вихідні. Чи знаходиться у вашому розкладі місце для безцільного проведення часу - комп'ютерних ігор, чатів, перегляду серіалів? Рішуче відзначите все це і замініть на той же фріланс. Погляньте на інтернет по-новому - не як на джерело нескінченних розваг, а як на робочий інструмент. Використання при цьому як фону не відволікаючих радіо- і телепередач, бажано пізнавального характеру, не забороняється. Намагайтеся, однак, не скорочувати кількість часу, відведеного на цікаве хобі, роботу по дому, виховання дітей, самоосвіта, спорт. Також не перевтомлюйтеся, ні в якому разі не робіть із заробітку самоціль. Пам'ятайте, що гроші тому й називають інакше засобами, що самі по собі метою вони не є.
3
Пам'ятайте, що вистачає коштів не в тій родині, де багато заробляють, а в тій, де помірно витрачають. Разом з домашніми подумайте, які витрати необхідні, а без яких можна і обійтися. Купуйте добротні речі, що мають тривалий термін служби, навіть якщо вони й дорожчі. Чи не хочете переплачувати - придбайте річ, вживану, але також обов'язково добротну.
4
Не робіть з втрати роботи трагедію. Якщо вас скоротили або ж якщо один з видів фрілансу перестав приносити дохід, а знайти таку ж роботу, як раніше, не виходить, не засмучуйтеся. Вибагливі тут ні до чого - погодьтеся, якщо це потрібно, на такий рід діяльності, який не зовсім узгоджується з вашими уподобаннями - за умови, зрозуміло, що ви володієте необхідними для заняття їм знаннями і навичками. Не бійтеся необхідності перепідготовки, заздалегідь скажіть собі, що обов'язково з нею справитеся, і тоді так воно і буде. І незабаром ви знову отримаєте стабільну роботу.
5
Діліться, навіть якщо на перший погляд здається, що ділитися нічим. Витрачайте частина заробітку на допомогу тим, хто її дійсно потребує, але не тим, хто видає себе за таких. Слова про те, що рука дає не збідніє, є зовсім на порожніми - ви можете самі підтвердити їх на власній практиці.