Як розвинути у дитини працездатність.

Працездатність дитину-школяра залежить від багатьох факторів. Батькам слід врахувати, що не тільки дорослі люди діляться на «сов» і «жайворонків». Як не дивно, цей поділ відбувається ще в дитячому віці. І якщо дитина - яскраво виражена «сова», у якого пік активності наступає лише ближче до полудня, то йому, що цілком природно, важко вставати рано вранці, збираючись у школу. Тому мамі і татові слід не обурюватися через нібито ліні сина, якого буквально силою доводиться піднімати з ліжка, а допомогти йому з урахуванням особливостей його біоритмів.
Інструкція
1
Насамперед, побудуйте режим дня школяра так, щоб він спав не менше дев'яти-десяти годин на добу, поки навчається в молодших класах. З віком тривалість сну може знизитися, але бажано, щоб навіть у старшокласника вона становила не менше восьми годин.
2
Постарайтеся, щоб дитина лягав спати по можливості в один і той же час. Спальне місце повинне бути, перш за все, зручним, бажано з жорстким матрацом. Кімнату, де спить дитина, необхідно регулярно провітрювати, навіть у холодну пору року. Тому що свіже повітря абсолютно необхідний для повноцінного сну, а також для здоров'я в цілому.
3
Зробіть все можливе, щоб вечірній період проходив без нервозності, будь-яких сімейних сцен, з'ясувань відносин на підвищених тонах. Бажано також утримуватися від прослуховування важкої, агресивної музики, переглядів фільмів, комп'ютерних ігор, насичених сценами насильства і кровопролиття і т.д. Словом, від усього, що викликає перезбудження нервової системи. Оскільки після цього дитина навряд чи швидко засне і буде спокійно спати!
4
Прогнати ранкову сонливість добре допомагає зарядка. Усього кілька хвилин вправ, виконаних навіть у спокійному, розміреному темпі, здатні дати хороший заряд бадьорості, тому запропонуйте дитині зробити комплекс вправ разом з вами.
5
Сніданок школяра повинен бути досить ситним, але не дуже щільним, «важким». Дуже корисно включати в нього легкоусвояемую їжу, багату вітамінами і мікроелементами, наприклад, овочі, фрукти, соки.
6
Навіть при дуже насиченою навчальною програмою, знайдіть час для прогулянок на свіжому повітрі, рухливих ігор. Це абсолютно необхідно для нормального самопочуття і працездатності.