Як зберегти троянди довше.

Будь-яка людина, купуючи букет з троянд, може бути впевнений, що він обов'язково сподобається. Навіть одна троянда набагато краще букета зі ста гвоздик. Але як зберегти цей крихкий символ любові і розташування надовго?
Інструкція
1
Почнемо з того, що зберегти троянди свіжими можна тільки в тому випадку, якщо вони були куплені такими. Як визначити, що троянда свіжа при покупці?
2
Найбільш свіжі троянди мають так звану «сорочку. Це найкрайніші листя, які закривають бутон. Як правило, вони темніші самого букета. Незважаючи на те, що вони досить непривабливі, їх наявність говорить про те, що троянда довше простоїть. Якщо у троянди відірвані крайні пелюстки, значить, троянда вже знаходиться на стадії в'янення і як би вам не хотілося її зберегти надовго - у вас не вийде. Яскравість листя, відсутність засохлих листочків, фортеця самої гілки також говорить про свіжість троянди. Гілка повинна бути рівною протягом всієї довжини від зрізів до головки. Якщо до голівки стебло стає набагато тонше, то ви бутон швидко схилить свою голівку. Найстійкішими з троянд є рожеві троянди і троянди чайного сорту. А ось улюблені всіма бордові, чорні найбільш примхливі.
3
Проте, навіть не зовсім свіжу троянду можна на деякий час реанімувати в домашніх умовах. Роза дуже не любить, щоб з нею в букеті стояли інші квіти, тому, якщо ваша мета зберегти свіжість троянд - вийміть з букета будь гілочки та інші квіти. Втім, троянда і не потребує прикрасах.
4
Підставте стебла троянд під воду і зробіть прямо під водою косий зріз гострою бритвою. Зріз треба робити в воді, щоб канальця, за якими квітка буде пити воду, не забилися повітряними пробками. З цієї ж причини не можна ставити троянди в воду з-під крана. Бульбашки повітря, що знаходяться у воді можуть також забити канали. Розплющите стебла знизу молотком.
5
Не виймаючи троянду з води, обріжте все листя і шипи, щоб вода у вазі не загнили. Підготуйте розчин для квітів. Для цього в відстояну воду додайте консервант, який можна купити в квітковому магазині. Для живлення стебел троянд в воду додайте 30 грам цукру на 1 літр води і 2 ст. л. оцту (Не есенції!) або? чайної ложки кристаликів лимонної кислоти.
6
Крім живильної середовища, в воду необхідно додати засіб, що запобігає гниття. З цією метою можна використовувати камфорний спирт, буру, гліцерин, або покласти на дно посудини срібний виріб. Тільки не забудьте його вийняти перед тим, як будете виливати воду з вази.
7
Міняйте воду щодня, влаштовуючи для троянд та водні ванни. Щоразу, ставлячи троянди, оновлюйте косий зріз. Не забувайте обприскувати троянди якомога частіше, особливо, якщо включено опалення і повітря дуже сухий. Влітку киньте в вазу кілька кубиків льоду.
8
Заберіть подалі від троянди свіжі фрукти. Вони виділяють речовину, яка прискорює дозрівання плодів, а значить, троянда швиденько скине листя, щоб дозріли насіння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gFQfnA3ymgI
Коли дарують гарний букет троянд, то дуже хочеться якомога довше їм милуватися. Зрізаним трояндам можна продовжити життя. Для того щоб прекрасні квіти тривалий час не в'яли, необхідно правильно за ними доглядати.
Інструкція
1
Зрізані троянди найкраще стоять в керамічній вазі. Ця ємність не пропускає світло. Вода довше залишається свіжою, так як світло - це основна причина гнильних процесів у воді. Не рекомендується ставити вазу на відкриті сонячні промені. Вони швидко нагріють воду, троянда почне в'янути. Крім того, в посудину можна додати трохи будь-якого бактерицидного речовини. Тоді вода довше збереже свіжість. Також рекомендується додавання поживних речовин. В якості них служить цукор і оцет. На один літр води - 1 столова ложка оцту або 20-30 грам цукру.
2
Перед тим, як поставити троянди в вазу потрібно обірвати листя, які будуть стикатися з водою. Потім необхідно підрізати під похилим кутом на 2-3 см стебла троянд. Для того щоб уникнути попадання повітря в свіжий зріз, підрізання рекомендується проводити прямо у воді. Потім місце зрізу потрібно трохи розщепити, щоб квіти краще поглинали рідина.
3
Воду у трояндочки міняти потрібно часто, краще навіть робити це кожен день. Ємність обов'язково потрібно щоразу промивати теплою водою з милом. Завдяки цьому слизький наліт на стінках посуду зникне. Потім вазу потрібно обполоснути проточною холодною водою. Після цього можна наливати нову, бажано відстояну.
4
Квітка так само потрібно обробити. Ствол рекомендується помити, щоб позбутися від гнильних бактерій. Зів'ялі листочки акуратно зріжте. Розгорнувши бутон вниз, злегка обполосніть його з душу. Це освіжить троянду. Напір повинен бути слабким, щоб не пошкодити ніжні пелюстки.
5
Коли троянда все ж почне трохи в'янути, то налийте в ванну прохолодної води і помістіть туди на ніч квітка. В воду повинен зануритися тільки стебло, бутон розташуйте над рівнем води. Вранці знову подрежьте стебла, як розказано в другому кроці. Поставте квітка в свіжу воду.