Як зробити оцет з кислоти. отримання оцту з кислоти в домашніх умовах.

Оцтова кислота відома людині з давніх часів. Спочатку її отримували природним шляхом при скисанні виноградних вин і соків рослин, а з 1898 р почали синтезувати штучно. Харчової оцет є водним розчином оцтової кислоти. Він широко застосовується в кулінарії для консервування, приготування маринадів, додання гостроти соусів і заправкам, розпушення тіста.
Вам знадобиться
  • 70% оцтова есенція, вода
Інструкція
1
В бакалійних відділах продуктових магазинів можна купити як готовий 3, 6 і 9% синтетичний оцет, так і 70% оцтову есенцію. Віддайте перевагу есенції. Вона продається в пляшках ємністю 200 мл, на шийці якої три опуклих кільця - попередження «небезпечно для життя» для слабозорих. Ви забезпечите себе від підробок і зможете приготувати якісний домашній оцет з кислоти в потрібних кількостях.
2
Розведіть оцтову есенцію водою. Скористайтеся простою формулою: поділіть вихідну концентрацію на необхідну. Ви отримаєте загальна кількість часток розчину, з яких одна частка припадає на есенцію, а решта - на воду. Наприклад, вам потрібно отримати 9% оцет для маринаду з 70% есенції. Ділимо 70 на 9 і округляємо в більшу сторону відповідно до правил округлення. Отримуємо 8. Таким чином, щоб зробити оцет, на 1 частку есенції потрібно взяти 7 часткою води.
3
Якщо в рецепті зазначений обсяг оцту однієї концентрації, а у вашому розпорядженні розчин інший концентрації, визначте загальну кількість часток розчину відповідно до п.2 і помножте на вказаний об'єм. Наприклад, потрібно 5 мл 70% оцтової есенції, а у вас тільки 3% оцет. Кількість часток розчину - 23. Значить, потрібно 23 х 5 = 115 мл 3% оцту.
4
Приготуйте ароматний оцет по одному з рецептів. Всі пропорції дані на 1 л 9% оцту. Після настоювання розчин необхідно процідити, розлити по пляшках, герметично закупорена і зберігати в темному месте.Чесночний уксусРастолкіте в ступці або роздушіть і дрібно порубати 3 зубчики часнику. Залийте оцтом і настоюйте 5 - 10 дней.Луковий уксусМелко наріжте 1 цибулину. Настоюйте в оцті від 7 до 14 діб. Вийде прекрасна заливка для селедкі.Уксус на білих кореньяхНарежьте дрібною соломкою корінь петрушки (30 г), селери (20 г) і пастернаку (5 г). Помістіть в оцет на 1 - 2 неделі.Уксус зеленийПряную зелень (базилік, чебрець, кріп) промити, обсушити, подрібніть. Закладіть в пляшку з оцтом на кілька днів.