Як закрити порт linux.

Як і будь-яка операційна система, система Linux без додаткової настройки захисту схильна атакам по відкритим портам . Через порти відкривається доступ до системи, досвідчений порушник вашої безпеки зможе пошкодити ваші дані. Для закриття портів можна ввести команди прямо з консолі.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Запустіть консоль Linux. Це можна зробити, натиснувши на клавіатурі Ctrl + Alt + F [номер консолі] або викликавши консоль з меню (якщо у вас встановлена графічна оболонка). При цьому всі запущені програми будуть продовжувати працювати. Введіть логін і пароль користувача root. Вам знадобиться зайти саме під основним користувачем root, щоб внести в систему такі зміни. Якщо у вас немає логіна і пароля основного користувача, то внести зміни в мережеві настройки у вас не вийде.
2
Введіть команду закриття порту: sudo iptables -I INPUT -p tcp -s 0/0 --dport [номер порту] -j DROPsudo iptables -I INPUT -p udp -s 0/0 --dport [номер порту] -j DROP Прочитайте мануал по даній команді, щоб ознайомитися з усіма умовами, які можна задати. Ви можете задавати різні порти для даної команди. Однак потрібно точно знати, який порт за що відповідає на комп'ютері, так як при незнанні певних речей можна повністю порушити працездатність операційної системи, а також деяких комплектуючих.
3
Перевірте, чи відкритий порт за допомогою команди: sudo iptables -L INPUTА потім знайдіть ваш порт в таблиці, яка з'явиться на екрані.
4
Закрити порт можна і утилітою firestarter, ввівши команду: sudo apt-get install firestarter
5
В операційній системі Linux всі сервісні настройки системи здійснюються через консоль - так звану командний рядок. Вивчіть допомогу по роботі з консоллю Linux. В інтернеті можна знайти безліч статей на цю тему. Також не забувайте про те, що потрібно встановлювати антивірусне програмне забезпечення, незважаючи на те, що дана операційна система вважається безпечною, оскільки для неї в основному не пишуться віруси.