Як розводити морських свинок.

Насправді розводити морських свинок в домашніх умовах не складає особливих труднощів. Ці тварини досить рано досягають статевої зрілості і швидко переходять до процесу розмноження. Але це трапляється лише при наявності сприятливих і комфортних умов проживання. Якщо ви вирішили зайнятися розведенням цих незвичайних звірків, можете бути впевнені в успіху - вони володіють колосальною плідністю.
Інструкція
1
Як відомо, самки морських свинок досягають статевої зрілості в ранньому віці - на 30-35 день після моменту народження. Самці ж дозрівають трохи пізніше - на 65-75 день. Варто враховувати той момент, що статева зрілість морських свинок залежить від умов утримання і годівлі, а також від породи тварини. Оптимальні умови і повноцінне і збалансоване годування сприяють прискореному дозріванню морських свинок .
2
Однак не слід з'єднувати звірків у пари в такому ранньому віці. Морські свинки в цей період ще не досягли повноцінного розвитку, відповідно, і не здатні дати життєздатне потомство. Крім усього, рано покриті свинки можуть залишитися на все життя дрібними і недорозвиненими. Внаслідок недорозвиненого таза часто спостерігається загибель самок під час пологів. Розмноженням можна займатися тільки після того, як самці виповниться 5 місяців, а самцю - 6. Але фахівці стверджують, що краще спарювати свинок у віці не молодше 10 місяців.
3
Необхідно підібрати правильно пару для розведення морських свинок . Жоден з майбутніх батьків не повинен нести в собі пороки і хвороби, які можуть наслідувати діти. Підбираються для розведення самки повинні бути вгодованими і здоровими, мати красиву і блискучу шерсть. Враховуйте материнські якості і плодючість. Чи не спаровуються самку, яка відноситься агресивно до дитинчат або поїдає своє потомство.
4
Не рекомендується парувати морську свинку частіше двох разів на рік, так як при більш частих пологах вона кілька слабшає і приносить потомство, яке погано розвивається і гине. Репродуктивні здібності самців морської свинки також слабшають при частому спарюванні, після чого самки залишаються незаплідненими.
5
При вмісті однієї пари морських свинок не потрібно терміновим чином відокремлювати самку від самця. Але після появи на світ малюків відсадите самця в окрему клітку, так як після пологів самка вже готова до запліднення і може завагітніти знову, що небажано.