Як очистити скло.

Мити скла - заняття, що вимагає особливої ретельності. Найменша недбалість - і після висихання води на склі з'являться розводи, які геть зіпсують все враження. Як очистити скло від забруднень і відмити його до блиску?
Вам знадобиться
  • Тепла вода
  • Засіб для миття вікон або нашатирний спирт
  • Сухі чисті ганчірки
  • Паперові рушники або газети
Інструкція
1
Якщо скло дуже брудне - треба спочатку вимити його «начорно». Налийте в невеликий тазик теплу воду, додайте трохи мила або рідини для миття посуду, змочіть бавовняну ганчірку або губку, злегка відіжміть - і промийте скло з двох сторін. Приберіть надлишки води зі скла сухою ганчіркою.
2
Миття стекол «начисто» можна виробляти чистою водою, але краще використовувати спеціальний засіб для миття скла. Його можна зробити і самостійно: просто додати у воду трохи нашатирного спирту (в пропорції одна частка спирту на сто часток води). Рясно змочіть скло водою і витріть рідину сухою ганчірочкою або паперовим рушником.
3
А тепер без паузи, поки скло ще не висохло остаточно, натріть його паперовим рушником (можна використовувати жатую папір або навіть газети). Подивіться через скло на світло. Якщо побачите каламутні розлучення - протріть ці місця ще раз. У разі, якщо вода вже остаточно висохла, і розводи «не піддаються» - злегка змочіть забруднені місця водою і пройдіться по ним папером ще раз. Тепер ваші скла абсолютно чисті й прозорі!
Корисна порада
Значно прискорити миття стекол можуть спеціальні щітки для миття вікон, що продаються в господарських магазинах - держателі з довгою насадкою, на одній стороні якої закріплена губка, а на іншій - гумовий скребок для згону вологи (так званий скліз). Напевно ви бачили подібний інвентар в руках у професійних мийників стекол. Губка використовується для змочування скла, а скліз з успіхом заміняє ганчірку. Треба тільки користуватися ним правильно. Притисніть скліз до скла, щоб жолобки для стоку води опинилися внизу - і ведіть по склу строго вертикально, знизу вгору. Вся вода стече вниз, при цьому розлучень на склі практично не залишиться. Головне - не забувати після кожного «проходу» сковзала по склу витирати його насухо.
Старі дерев'яні вікна періодично потребують косметичного ремонту. З часом виникає необхідність освіжати рами новим шаром фарби. А щоб ви могли якісно зробити цю роботу, необхідно акуратно видалити старе покриття.
Вам знадобиться
  • - будівельний фен;
  • - викрутка;
  • - металевий шпатель;
  • - готові змивки;
  • - дриль з насадкою ;
  • - шлифмашинка.
Інструкція
1
Витягніть скла з віконних рам. Акуратно підчіплюючи стамескою або викруткою штапик, демонтуйте його по всьому периметру. Якщо скла були посаджені на силікон, проріжте його кінчиком тонкого ножа. Виставлені скла притулите до стіни і прикрийте газетою, щоб випадково не зачепити і не розбити їх.
2
Отвинтите з вікон все ручки і клямки. По можливості зніміть рами з петель і покладіть їх на тверду горизонтальну поверхню. Так вам буде зручніше не тільки очищати їх від старого покриття, але і фарбувати заново.
3
Закрийте підлогу поліетиленовою плівкою в тому місці, де будете проводити роботу з рамами.
4
Зняти фарбу з дерев'яних вікон можна кількома способами. Вибирайте той, який відповідає стану ваших рам.
5
Термічна очистка віконних рам будівельним феномЕтот спосіб вимагає деякої вправності й акуратності. Незамінний, коли на дерев'яних рамах кілька шарів старої фарби.
6
Візьміть в одну руку фен. Направляйте потік гарячого повітря на дерев'яну поверхню доти, поки фарба не вздуется і не піде бульбашками.
7
Перемістіть розпечену струмінь повітря далі. Тримаючи металевий шпатель в іншій руці, счищайте размягченную фарбу по ходу руху. Покладіть поруч велику ганчірку, щоб можна було швидко протерти шпатель.
8
Після роботи з будівельним феном на рамі можуть залишитися розмазані залишки фарби, які шпателем, не видаляються. Доопрацювати ці місця наждачним папером або дрилем зі спеціальною насадкою.
9
Зняття фарби з вікон за допомогою хімічних смивокГотовие змивки продаються в будівельних магазинах. Звертайте увагу, для яких фарб призначений склад. Використовуйте ці реагенти для свіжої фарби (2-3 роки) і при одному-двох шарах покриття.
10
Прочитайте по інструкції, чим завдається склад на раму. Це може бути кисть або шпатель. Розподіліть змивку по поверхні і потримайте належний час. Потім видаліть розм'якла фарбу шпателем. Остаточне очищення дерев'яних рам проведіть шлифмашинкой.
Зверніть увагу
Проводите всі роботи в приміщенні з хорошою вентиляцією, не забувайте про окулярах і респіраторі.
Корисна порада
Зняття фарби з рам можна провести за допомогою болгарки, але ця робота дуже курна і вимагає майстерності. Інакше на дерев'яній поверхні з'являться множинні ями, які буде складно чимось замаскувати.