Як порахувати витрату електроенергії. Як порахувати споживання електроенергії.

Контроль витрачання електроенергії в будинку виконує електричний лічильник. Коли ж виникає необхідність зробити це самостійно? Приміром, ви здаєте в оренду приміщення кільком користувачам, а лічильник встановлено загальний. В цьому випадку вам потрібно розділити вартість електрики на них пропорційно електроспоживанню. Або ж потрібно порахувати навантаження на мережу для правильного підбору джерела електроенергії у новозбудованому заміському будинку. Нарешті, потрібно перевірити, чи правильно працює ваш лічильник.
Інструкція
1
Для обліку споживаної електроенергії складіть таблицю. В неї включите все електроспоживачі - комп'ютери, принтери, сканери (оргтехніку), прилади освітлення, побутові прилади (мікрохвильовка, холодильник, електрочайник або кавоварка). Споживана потужність всіх перерахованих приладів відома, час роботи визначте досвідченим шляхом. Якщо користувачів декілька, розташуйте їх в окремі стовпці. Потужність кожного електроприладу в кВт помножте на час його роботи в годинах (за добу). В результаті ви визначите витрата енергії (кВт/год за добу). Помноживши отриману цифру на кількість робочих днів у місяці, отримаєте потужність, споживану за місяць кожним користувачем. Створіть таблицю в Excel, забезпечите її найпростішими формулами по рядках (споживачам) і стовпчиках (користувачам). У такому вигляді її легко заповнити та виправити при необходімості.Теперь поділіть вартість електроенергії між користувачами - в процентному співвідношенні від загального споживання.
2
Якщо виникла необхідність визначити витрати на електроенергію у вашому заміському будинку, зробіть розрахунок, як описано вище. Тут додасться сама витратна стаття витрати електроенергії - на опалення будівлі і на гаряче водопостачання. В таблицю додадуться 2 додаткові рядки - електричний котел і водонагрівач. Виберіть тип котла з розрахунку об'єму опалювального приміщення і можливих максимально низьких температур повітря. За типом котла визначте, і запишіть в таблицю його потужність, час роботи протягом доби і кількість днів у місяці. Аналогічну роботу зробіть по водонагрівача. Помноживши отриману цифру витрат енергії на ціну одного кВт/години, отримаєте витрата електроенергії в грошовому вираженні. Залишається порахувати витрати на придбання та обслуговування джерела електроенергії (лінія електропередач до найближчої підстанції, дизель-генератор, сонячна батарея або вітряк з додатковими перетворювачами, акумуляторами). Виберіть підходящий джерело і використовуйте його для постачання електрикою свого будинку.
3
І нарешті, необхідність підрахунку виникає в тому випадку, якщо ви сумніваєтеся в показаннях електролічильника. Прорахуйте витрата електроенергії, як описано вище і порівняйте з цифрами по лічильнику. Якщо сумніви залишилися, перевірте правильність роботи електроіндукціонного лічильника. Для цього відключіть все електроспоживачі в будинку, залишивши одну лампочку потужністю 100 Вт. Візьміть годинник з секундною стрілкою і засічіть час обертання диска. Якщо диск робить за 1 хвилину один оборот, а після відключення лампочки диск зупиняється і більше не обертається - лічильник справний.
Зверніть увагу
Наявність електронного лічильника виключає самохід.