Як замінити двері.

Найчастіше старі двері більше не влаштовує своїх власників. Вона перекошується або розсихається, у неї обдираються кути, двері просто може вийти з моди. Тоді її міняють на нову. Поміняти двері можна самостійно. Для цього потрібно старання і чітка послідовність дій. Приступимо?
Вам знадобиться
  • Дриль, ножівка, молоток, рубанок, свердла 8 мм і 14 мм, кусачки, кліщі, стамеска, обценьки, схил, монтажна піна, дюбелі з довгими шурупами, клини, дерев'яні пробки, цвяхи.
Інструкція
1
Насамперед треба попрацювати стамескою і молотком: зніміть з коробки старих дверей лиштва. Цвяхи можна витягувати кліщами. Потім підніміть двері обценьками і зніміть її з петель. Розберіть старе кріплення, вийміть коробку з отвору. Просвердлите в стіні отвори під дюбелі. Якщо залишилися дерев'яні закладні бруски від колишньої двері, їх можна використовувати для монтажу новой.Теперь можна впритул зайнятися новою дверима. Вертикальні стійки коробки треба зробити довше дверного полотна на 6-8 мм: раптом ви захочете покласти під двері килимове покриття? Тому відпиляйте від бруска коробки знизу невеликі шматочки, щоб правильно скорегувати розмір. Потім приберіть двері з петель і поставте в дверний отвір тільки коробку.
2
Тепер коробку треба добре зафіксувати. Переконайтеся, що брусок. на якому кріпляться петлі, варто вертикально. Зробити це можна за допомогою схилу. Потім схилом же перевірте вертикальність дверного полотна зовні. Висвердлите дірочки для шурупів в 8 мм. Їх має бути по три в вертикальних брусках і по одній - у верхньому, прямо посередині. Отвори треба робити в таких місцях, щоб вони не були занадто помітні, коли ви остаточно встановіть дверь.Более об'ємним свердлом висвердлите дірочки під головки шурупів. Їх приблизна глибина - 10 мм. Тепер закрутіть шурупи і закрийте їх декоративними пробками. Зміцніть встановлений раніше брусок клинами і шурупами. Потім зафіксуйте наступний вертікальноий брусок, укрутіть шуруп в верхній брусок коробки. Коли будете навішувати дверне полотно, приберіть допоміжний брусок з коробки.
3
Навішувати двері потрібно максимально обережно, адже можуть зіпсуватися дверні петлі, цього не можна допустити. Слідкуйте, щоб встановлені двері в закритому стані щільно прилягала до коробки, щілина повинна складати не більше 2 мм. Регулюйте положення дверей за допомогою клинів, а також послаблюючи і знову затягуючи шурупи.
4
Щілини між основною коробкою і чорновий треба залити монтажною піною. Краще робити це в кілька етапів, а під двері підкласти упор. Коли піна застигне, треба обрізати її надлишки і відпиляти ножівкою виступаючі клини.
5
Тепер прийшов час лиштви. Відпиляєте дві його рейки під кутом 45 °. Висота тієї, що коротше, повинна при установці бути на 5 мм вище верхньої кромки дверного полотна. Кожну з рейок прибийте трьома цвяхами до дверної коробки. Цвяхи поки що треба вбити на 2/3. Підсуньте під рейки верхню перекладину лиштви. Потім за допомогою олівця відзначте лінію, по якій потім відпиляйте і встановіть верхню перекладину. Закріпіть лиштва остаточно. Капелюшки цвяхів можна відкусити, а місця, де вбиті цвяхи, зафарбувати під колір двері.
Корисна порада
Якщо встановлені двері трохи зачіпає за коробку, полотно можна злегка підрівняти рубанком з торця.