Як поміняти грубку на ВАЗ 2109. Як поміняти грм на ваз 2110.

Піч в автомобілі - це одна з найбільш незамінних деталей, особливо в холодну пору року. Тому при виході її з ладу необхідно вжити заходів щодо заміни обігрівача.
Вам знадобиться
  • - ємність для охолоджуючої рідини;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Перед проведенням робіт обов'язково злийте охолоджуючу рідину в заздалегідь приготовлену ємність через отвір, який знаходиться в бачку з рідиною. Також від'єднайте панель приладів. Для цього відключіть всі електричні роз'єми і кнопки з приладової панелі. Після цього за допомогою викрутки трохи відкрутите гвинти, які забезпечують затяжку хомутів двох шлангів. Ці шланги відходять від патрубків крана отопітеля і проходять під панеллю приладів всередині салону автомобіля.
2
Аналогічним чином ослабте хомути і зніміть шланги з патрубків крана опалювача, які знаходяться в моторному відсіку. Відверніть дві гайки, призначені для кріплення крана. Після цього від'єднайте його від щита і витягніть тримач тяги. Зніміть захисний чохол, що знаходиться на важелі перемикання передач, щоб забезпечити вільний доступ до накладки облицювання тунелю статі.
3
Після цього відкрутіть гвинти, які кріплять накладку і зніміть її, потягнувши назад. Від'єднайте від корпуса грубки повітропровід, що відповідає за внутрішню вентиляцію. Знайдіть дроти, які приєднані до електродвигуна обігрівача і роз'єднаєте їх. Також відключіть дроти від резистора, який необхідний для вибору режиму роботи вентилятора. У нього є дві спіралі з різним опором, які включаються і відключаються при повороті ручки управління.
4
Відкрутіть гайки з правого боку грубки. Аналогічну операцію повторіть і з лівою частиною. Потім вийміть обігрівач разом з панеллю керування. Обов'язково знайдіть причину несправності грубки, адже простіше замінити один елемент, ніж всю конструкцію повністю. Після подальшої остаточної зборки і установки всіх деталей на свої місця, перевірте, як працює грубка при різних режимах, які ви самі їй будете задавати.