Як визначити справжній чай.

Чай - це один з найулюбленіших напоїв у багатьох людей. Так приємно поговорити з друзями за чашкою ароматного чаю, особливо в холодну пору року. Це один з найдавніших напоїв, його вік налічує більше п'яти тисяч років. Зараз у продажу представлений величезний асортимент різного чаю, як не помилитися й вибрати справжній і якісний продукт?
Інструкція
1
Не купуйте чай в пакетиках, він здебільшого являє собою чайну пил. Така пил залишається після обробки чайного листя. Відкрийте коробку і подивіться уважно, якщо на дні є чорний пил, то значить саме вона і розфасована по пакетиках замість чайного листя. Якщо на дні коробки чисто, то в пакетиках подрібнене листя, а не відходи виробництва. Не захоплюйтеся пакетірованих чаєм і з іншої причини: недобросовісні виробники найчастіше додають в чай барвники, що пояснює його моментальне заварювання.
2
Зверніть увагу на виробника продукту. Справжній якісний чай з чайного листа можуть робити тільки декілька країн: Індія, Шрі-Ланка, Китай, Японія, Індонезія, Грузія, Азербайджан. На коробці з китайським чаєм повинно бути написано: «Національна експортно-імпортна компанія чаю», це єдина компанія в країні, що займається експортом чаю, а також обов'язково повинна бути вказана провінція, з якої був привезений цей чай: Фуцзянь, Сичуань, Хуманн і Юньнань . Якщо просто написано, що чай зроблений в Китаї, швидше за все це підробка.
3
При виборі індійського чаю пам'ятайте про одну особливість: на коробці повинен бути спеціальний знак державного ради Індії по чаю - дівчина з кошиком чаю. На упаковці справжнього цейлонського чаю має бути присутня печатка з левом і позначка «Packed in Sri-Lanka».
4
Уважно з усіх боків огляньте упаковку з чаєм. Вона повинна бути цілою, без вм'ятин або інших ушкоджень. Сам чай має бути розфасований в пакетики з фольги, а не в целофан або поліетилен. Перевірте дату виготовлення і термін придатності продукту.
5
Розгляньте чаїнки, вони повинні бути яскравого кольору і досить щільні. Розітріть пальцями кілька чаїнок. Неякісний чай відразу розкришиться в пил. Подивіться, щоб в упаковці не було нічого зайвого. Помітили стебла і гілки, значить продукт низької якості. Понюхайте чай, від нього повинен виходити приємний терпкий аромат без запаху гару.