Лижі: Як вибрати їх правильно.

Катання на лижах - популярний вид активного відпочинку в зимовий час. Лижні прогулянки загартовують організм, покращують його фізичний стан, підвищують загальний тонус, забезпечуючи високу працездатність. Задоволення від катання можна отримати тільки на правильно підібраних лижах.
Інструкція
1
Вибирати лижі потрібно з урахуванням багатьох факторів. Типи лиж умовно можна розділити на основні групи: цільові, за способом пересування, за параметрами, за матеріалом. Визначте місце вашого катання. Від цього буде залежати вибір ваших лиж. Купуйте аматорські, якщо будете використовувати їх для катання за містом в найближчому лісі. Важать вони 1,5 кг і важкуваті, але в них вам не встановлювати рекорди. Ви купуєте необхідний досвід і заощадите гроші. Купуйте професійні, якщо вас уже не влаштовують аматорські моделі і ви хочете кататися на лижах по спеціальних трасах.
2
Вибирайте лижі з урахуванням стилю катання. Для спортсменів з високим рівнем фізичної та технічної підготовки підбираються гоночні лижі залежно від стилю пересування: класичного, конькового або комбінованого. Гоночні легкі за вагою і відмінно ковзають, що забезпечує високі спортивні результати. Якщо ви не можете собі дозволити 2 пари лиж для різного стилю катання, вибирайте лижі для класичного ходу, але короткі.
3
Вибирайте лижі з урахуванням свого зросту і ваги. Знаючи свій зріст і вагу, підберіть комплект за параметрами (довжина лиж і палиць). У кожному спортивному магазині є таблиця оптимального співвідношення росту людини, його ваги і типу лиж. Рекомендується для класичного ходу вибирати довжину лиж на 25-30 см більше свого зростання, для ковзанярського ходу - на 10-15 см більше свого зростання, а для прогулянок - на 15-25 см більше свого зростання.
4
Вибирайте матеріал лиж. Виготовляються вони з дерева та пластику. Вибирайте дерев'яні, якщо ви тільки вирішили навчитися. Для дитини теж підійдуть дерев'яні лижі . Вони простіше в управлінні і через відносну дешевизну їх можна частіше замінювати, враховуючи зростання дитини. Але з набуттям досвіду обов'язково замініть дерев'яні лижі на пластикові. У них можна і кататися швидше, і ваш спортивний сезон стані довше через можливість прогулятися по сирій весняної лижні. Правильно підібрані лижі забезпечать вам легке ковзання і задоволення від прогулянки на природі.
Зверніть увагу
Пластикові лижі швидко ковзають і не підходять для новачків.
Корисна порада
Для початківців лижників слід підбирати лижі коротше свого зростання. При надмірній вазі вибирайте лижі більше на 5 - 10 см свого зростання.