Як усунути запах поту у взутті.

На стопі людини знаходиться багато потових залоз. Але взуття неможливо мити зсередини щодня, і з часом піт просочує її. Вона починає виділяти неприємний запах . Справитися з цією проблемою можна доступними для кожного засобами.
Вам знадобиться
  • Розчин марганцівки, столовий оцет, перекис водню, харчова сода, мило, олія чайного дерева, наповнювач для котячого туалету.
Інструкція
1
Просушите взуття зовні і зсередини. Розташуйте її в теплому місці поблизу батареї або на сонячному балконі, вийнявши попередньо устілки. Взуття шиється з різних матеріалів, тому і чиститься вона різними способами. Обробку просушених черевик зі шкіри можна почати з використання харчової соди. Насипте всередину соду шаром не менше 0,5 см, рівномірно розподіливши її по всій поверхні підошви. Соду залиште на 8 -10 годин. Струсіть її, повністю видаливши залишки щіткою або пилососом. А якщо у вашому будинку живе кішка, насипте чистий котячий наповнювач для туалету в чисті шкарпетки. Щоб носок рівномірно розподілився по внутрішньому простору взуття, заповніть його наполовину. Вкладіть шкарпетки всередину і залиште на кілька годин. Наповнювач усуне неприємний запах і вбере зайву вологу. Приберіть шкарпетки, змастіть внутрішню поверхню черевик декількома краплями олії чайного дерева.
2
Взуття, виготовлену з синтетичних матеріалів, промийте розчином марганцівки (5-7 кристалів на 1 л води), а потім просушіть. Можна використовувати перекис водню. Для цього рясно нанесіть ватним тампоном перекис водню на внутрішню частину взуття і дайте їй просохнути. Але цей спосіб значно дорожче, ніж використання розчину марганцівки. Чисту поверхню зсередини непогано змастити декількома краплями олії чайного дерева. Туфлі з текстильних матеріалів допускають обробку водою з милом, навіть у пральній машині. Після прання протріть поверхню зсередини столовим оцтом і знову вимийте. Якщо залишився запах оцту, обробіть ватним тампоном, злегка змоченим нашатирним спиртом і ретельно просушіть.
3
Використовуйте різні способи очищення, вибираючи найефективніший. Повторіть обробку - запах поту сильно в'їдається, і одного разу недостатньо для його усунення. Не забувайте, що взуття лише вбирає запах . Уникнете його поява, дотримуючись особисту гігієну.
Зверніть увагу
Часте використання харчової соди для видалення запаху поту шкодить виробам зі шкіри - з'являються світлі розводи. Не сушіть шкіряне взуття біля відкритого вогню або на гарячій батареї: шкіра деформується і стає жорсткою.
Корисна порада
Обробку взуття проводите за кілька годин до її наступного використання.