Як витримати пост.

Піст - свідоме рішення кожної віруючої людини, що вирішила утримуватися від певної їжі для досягнення духовного очищення. Щоб витримати пост без шкоди для здоров'я, потрібно знати декілька тонкощів.
Інструкція
1
Рішення постити кожна людина приймає самостійно. Адже крім релігійної складової цього стриманості йдеться про неминуче впливі на організм і здоров'я людини. Тому спочатку варто порадитися з лікарем. Щоб витримати пост без шкідливих наслідків, організм повинен бути до цього готовий. Корисно буде себе попередньо "потренувати", влаштовуючи дієти, розвантажувальні дні або добові голодування. За кілька днів до посту потрібно починати готувати організм до змін у харчуванні: поступово зменшувати кількість тваринної їжі, виключати алкоголь. Для першого стриманості краще вибрати нетривалий пост, бажано нестрогий, що допускає вживання риби.
2
Перші дні посту для організму є стресом. Тому в цей час потрібно по можливості обмежити себе від зайвих навантажень. Не варто забувати, що пост в кінцевому рахунку спрямований на духовні цілі, тому постарайтеся виділити час для спокійних роздумів та молитов - душевний спокій допоможе впоратися з фізичним дискомфортом. Щоб побороти почуття голоду, необхідно пити побільше рідини: це допоможе "обдурити" шлунок. Крім того це робить корисний вплив: з організму виводяться шлаки, а вживання домашніх морсів забезпечує надходження вітамінів.
3
Закінчення поста і вихід з нього потрібно проводити з особливою увагою. Як правило, нетривалий харчове стриманість надає благотворний ефект на самопочуття. Прислухайтеся до свого організму, не прагнете відразу "заповнити" в ньому запаси тваринного білка. Вводити в раціон м'ясо, жири, копченості потрібно обережно, невеликими порціями. Не виключайте з меню стали звичними пісні страви відразу ж - їх перевірена часом рецептура цілком підходить для щоденного використання.
Зверніть увагу
Рішення дотримуватися посту є справою суто добровільною. Але при цьому необхідно пам'ятати, що крім релігійного компонента, в даному випадку велику роль грає вплив обмежень в їжі на здоров'я людини. Важливо знати не тільки, як витримати Великий піст, але і як його пережити.
Корисна порада
Рішучість і віра, тверде бажання слідувати обраним шляхом - це дуже і дуже важливо, але не менш необхідно ставити перед собою невеликі, легко досяжні цілі. Так, не потрібно думати про те, щоб одразу, без підготовки витримати весь Великий піст. Дозвольте собі постити день, і порадійте ввечері тому, що змогли зробити цей маленький крок до великої мети.